Hangi Vektör Programı?

Corel Draw mı? yada illustrator mü?

• Toplam katılım
    498
  • Poll closed .
Tepki
59
@SuperTurkishMan

Aynen katılıyorum photoshop baslı basına bir komplex dublex triblex ne dersen de corelde onun catısı bence

Tepki
100
tabikide corel adamım benim hiç yarı yolda bırakmaz beni :D

coreldraw da hata almak istemiyorsanız çalışırken işinizi ara sıra kaydetmelisiniz

teşekkürler hocam.
güzel bir örnek.

souls.hell

Üye
Tepki
1
bncede corel bir çok vectorel çizim rahatlıkkla yapılıo kullanışlı we zewkli bi pro ;)

Tepki
0
Bence corel frehand'den önde ve frehand yavaş yavaş matbaa sektöründende çekiliyor.Frehand ciler corel i öğrense fena olmayacak.:p

Tepki
6
arkadaslar yeniden oy verebilsem illustrator derdim. Programi bu kadar ovmelerinin bir sebebi olmali diye calisiyordum ara sira cozmek icin. Su anda isyerinde adobe serisinin disina cikmiyoruz zaten. Ama corel benim vazgecilmezim. Iki programi kullanan biri olarak soyle soyleyebilirim. Aralarinda cok bi fark yok aslinda heleki corel x4 ten sonra neredeyse fark kalmamis. Ancak illustratorun bazi artilari var. Tasarimi etkilemeyecek ancak isimizi kolaylastiracak artilar. Mesela ps de olan bazi efekleri vektorel olarak verebiliyorsunuz. Veya diyelimki bi vektorel nesne attiniz dosyaya ama etrafi kirik kirik. Illustratorde simplify diye bi ozellik varki hala asigim :D nokta sayinizi kendiniz belirliyorsunuz yani kiriklar zamanla kayboluyor.Tek tek duzeltmemize gerek kalmiyor. Hatta onu tiklayinca makine once otomatik bi yapiyo begenmessende degistirebiliyosun ve mutlaka aradigin nesneyi buluyorsun. Corelci arkadaslara tavsiyem bende corelden vazgecmis degilim vazgecmemde zaten ama illustratorde ogrensinler yavas yavas diyorum gunde yarim saat baksan baya ilerlersin.is yerinde ai kullaniyorum ve mukemmel birsey ama coreldende hala vazgecemedim elim pratik oldugu icin sanirsam :D

birde sayfa kaydirma ozelligi var spaceyle ps kullananlar bilir. isten eve geldigim zaman corelde kisa bi isim oldugu zaman sayfa kaydiriyorum :D:D:D belki 10 tane kopyasini atiyo

Tepki
1
coreldraw ve ıllustrator favorim ama oyumu ıllustartor... freehandın daha öncede sevmişdim şimdi sevmedim ama yenilememiş daha gömülüyor gibi sanki kimse kullananlar az

Tepki
0
Kullanılan program birazda yaptığınız işle, kullandığınız sistemle alakalı.

eğer MAC kullanıyorsanız coreli hiç düşünemezsiniz. FH ve PS ikilisi iyi iş görür.

PC de ise FH kasıntıdan başka bişey değildir ki corel kullanmak gerekir. PS den şaşamayız zaten.

matbaa işi yapıyorsanız ve corelde Çok PROFESYONEL değilseniz baskı sonrasında hüsrana uğrayabilirsiniz.

plotter işinde corel kesinlikle yeterlidir.

web tasarımı herşeyi kabul eder zaten...

Ama kesinlikle Illustrator öğrenmek gerekir diye düşünüyorum geleceği parlak.

Benden önce yorum yapan arkadaşlarada teşekkürler.

Yukarı Alt