Illustrator Çiçeği Yapımı

Kayıt
29 Ağustos 2007
Mesaj
327
Tepki
7
Çiçeğimizi çiziyoruz...

Path aracımız ile (Pen Tool) çiçeği oluşturan her bir yaprağı tek tek çizerek ilk adımı atıyoruz.Yaprakları renklendiriyoruz...

Yaprak çizimlerinden (path) birisini seçerek dolgu rengimizi oluşturmak için Gradient penceresinden degrade renk geçişimizi Radial Gradident olacak şekilde ayarlayarak renklendiriyoruz. Daha sonra Transparency penceresinden seçili olan çizimin renk karışım modunu (Blending Mode) Multiply yaparak bu işlemleri tüm yaprak pathlerine uyguluyoruz.

Çizgiler ile hareket katıyoruz...

Çiçeğin orta noktasından yaprağın ortasına kadar gelecek kadar bir çizgi çiziyoruz. Sonrasında çizgimizi Object/Path/Outline Path ile alanlı path haline döndürerek Linear Gradient seçeneği ile degrade dolgu rengi verip yapraklarımızda olduğu gibi Transparency penceresinden renk karışım modunu Multiply yapıyoruz.

Çizgi pathlerini kopyalayarak çoğaltıyoruz.

Çiçeğimizin ortasını yapıyoruz...

Ellipse Tool aracı ile bir daire çizerek çiçeğimizin ortasına merkezliyoruz. Radial Gradident ile degrade dolgu rengi vererek renk karışımını tamamlamak için Multiply yapıyoruz.

Çiçeğimizi grup yapıp çoğalatarak farklı opasite (Transparency) değerleri ayarlayarak görselimizi tamamlıyoruz.


 

BiGG_BoSS

Üye
Kayıt
1 Ekim 2007
Mesaj
223
Tepki
0
Ya aslında bu programı öğrenmem lazım benim corel görsellik açısından zayıf kalıo bu çok daha görsellik var PS tabanlı olduğundan dolayı olsa gerek...
 
Yukarı Alt