Illustrator Sorularınızı Bu Başlığın Altında Toplayalım

Durum
Konu kapatılmıştır.
Tepki
1
İllustrator programında, convert edilmiş textin hangi font olduğunu nasıl öğrenebiliriz ?

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
@Mehmet Can AKPINAR

Illustrator içinde öyle bir özellik var mı inan bir fıkrim yok convertsiz olsa eğer bilgisayarınızda kayıtlı bir font ise bulabiliyoruz.. Fakat sizin durumunuz için işin aciliyetini çözmek adına.. Yazıyı seçip arkaplanı beyaz yaparak jpeg olarak kaydedip Buradaki siteden fontu bulma konusunda yardım alabilirsiniz..

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
@Mehmet Can AKPINAR
Illustratorde değil vektörel programlarda (fontu tam ve kesin olarak tanımıyor ve bilmiyorsanız) convert edilmiş hiçbir fontu bilemezsiniz, illustratorde bunun için bilgisayarınızda yüklü olan bütün fontları tek tek denemek zorunda değilsiniz, bunun için illustratorde o dökümanda kullanılmış fontların neler olduğunu gözlemleyebilir ve hangisi olduğunu tesbit edebilirsiniz. Bunun için "Type" üst menüsünden "Find Font" seçeneğini seçmeniz yeterli aşağıda resimli olarak göstermeye çalıştım, üst işaretli alanda doküman içersinde kullandığınız fontları görebilirsiniz, umarım faydalı olmuştur, kolay gelsin, saygılarımla...

Faydalı olması ümidiyle !..

Tepki
0
arkadaslar bırı buraya ilistirasyınla ilişkın orneklerın oldugu bı link koya bılırmı:clap2:yardım edın cumaya odev var degısık ornek ve secenekler olursa sevınırım

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt