Illustrator Sorularınızı Bu Başlığın Altında Toplayalım

Durum
Konu kapatılmıştır.

oneandtwo

Üye
Tepki
0
Illustratordeki clipping mask komutunun benzerini freehand de..

alig3lu

Üye
Tepki
0
slm arkadaşlar aslında photoshop kullanıcısıyım ama işim gereği illustrator kullanmaya başladım.öncelikle illustrator da çeşitli vektörel çimler yapmanın yollarını anlatırmısınız birde insan yüzü çizmek istiyorum 2 boyutlu yada 3 boyutlu yardımcı olursanız sevinirim illustratorda kendimi geliştirmem gerek işim icabı
şimdiden teşekkürler

walex06

Üye
Tepki
0
Merhaba

illustrator'u yeni kullanmaya başladım ancak bende şöyle bir takıntı oldu

resimde de görüldüğü üzere siyah ve kırmızı renklerin kesiştiği yerlerde sarı çizgi gözüküyor bunu ortadan kaldırmanın ya da azaltmanın bir yolu varmı ?

teşekkürler...

mustafa006

Üye
Tepki
0
merhabalar bir soruda ben sorum.ıllustratorde yapmış olduğum sayfa çalışmama yeni bir resim eklemek istedim ama bellek yetersiz gibi bir şey yazdı.daha sonrta bir hata daha verdi kayıt yapmıyor.neden yapar bunları.cs3 windows 7 de düzgün çalışmıyormu?

lyras

Üye
Tepki
0
merhaba illustrator de live paint bucket kullanımıyla ilgili detaylı bilgi verebilir misiniz? uçları açık alanlarda bi türlü boyama yapamıyorum
şimdiden teşekkürler..

Tepki
74
Sayın Lyras,

Illustrator'de dolgu verilmemiş açık uclu nesnelerin detaylarını live paint ile boyama yapamıyoruz.

Ancak, açık uclu nesnelere eğer dolgu verdikten sonra edit>live paint>make komutu uyguladığınızda live paint yapabileceğinizi göreceksiniz.

Başarılar.
Tuncer ÖZKAN

Tepki
74
Sayın Mustafa006,

Illustrator'de fotoğrafları File>place komutu ile fotoğrafları getirirken, eğer bilgisayarınız yeterince ram olarak güçlü değilse, fotoğrafları linkli olarak getirmek yararlı olacaktır. Böylece fotoğraflar dosya üzerinde fazla yer kaplamayacağı için daha rahat çalışacaktır.

Ayrıca, Edit>preference>Plug ins&Scratch disks komutuyla hard diskinizde boş bir bölümü de (partition) tanıtarak biraz daha rahat çalışmasını sağlayabilirsiniz. Ama Adobe'nin bu son CS serisi programlar maalesef güçlü makine istiyor. Bu durumun Windows ile bir ilgisi yoktur.

Kolay gelsin.
Tuncer ÖZKAN

enes

Üye
Tepki
0
rkadaşlar imajdaki dizaynin nasıl sonuçlandığını birtürlü çözemedim,hangi işlemlerden geçerek bu hale aldığını anlıyamadım,Sizin bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz?

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt