indesign hakkında sorularınız için

SVL

Üye
Tepki
0
merhaba arkadaşlar indesign cs5 kullanıyorum fiyat listesi hazırlıyorum 200 sayfalık.üstte resim olacak altta liste 3 dilde.Fakat şöyle bir sorunum var çok fazla fikir değişikliği oluyor bunu neylye bağlantılı yaparsam değişiklileri kolaylıkla yapabilirim.Bundan öncekini excelden çekip yapmıştım.Bul seçeneği ile yapmıştım zorlamıştı.Şimdi ne yapabilirm fikri olan yada önerisi olan varmı?

nuriQocca

Üye
Tepki
5

Arkadaşlar fotoğrafın alt kısmında ki beyaz alana kişilerin isimleri yazılacak fakat fotoğrafları text içerisine yerleştirdiğimden 'warp around bounding box' ile fotoğrafları yerleştirdim.. Şimdi fotoğraf üzerine yazmak istediğimde warp around bounding box aktif olduğundan yazı da yazılmıyor.. Umarım derdimi anlatabilmişimdir bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı?

GürhanErkal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
43
@nuriQocca

Yeni yazacağınız yazıının metin kutusu seçili iken ctrl+b yapın, text kutusu özelliklerinden metin iktirme etkisini devre dışı bırakın. text frame options/general/ignore text wrap

nuriQocca

Üye
Tepki
5
Gürhan Erkal, çok teşekkürler hızlı cevabınız için.. Notlarım arasına kaydediyorum..

Tepki
0
Indesign'da yaptığım katalog, kitapçık vb. tasarımları pdf olarak dışarıya aktardığımda ve başka bir programa (corel draw, illustrator) import ettiğimde ya da açtığımda resimler parçalara ayrılmış halde gözüküyor.
Yine aynı pdf i başka bir programda açtığımda font soruyor. PDF/x 3:2002 ile kaydediyorum indesign'da.
Bu konularda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

b3krkdk

Üye
Tepki
91
ID ile ilk defa bu kadar teferruatlı çalışıyorum ve İndesing CS6 kullanıyorum, 200 sayfalık bir soru bankası hazırlıyorum, wordden yazıyı çağırdım fakat metin çerçeveleri otomatik olarak bağlantılı değil. 200 sayfa ve her sayfa 2 satır tek tek bağlantı yapmak dışında bir özellik vardır diye umuyorum.

SVL

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar fihrist şeklinde katalog tasarımı yapmam gerekiyor.A4 ebatlarında.Bununla ilgili bilgisi olan var mı???

Threebudha

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
17
@SVL
Üstünden vakit geçmiş ama data merge kurgusuyla halledilebilecek bir sorun gibi duruyor. Denediniz mi?

grafilla

Üye
Tepki
0
Merhabalar,

Indesign Cs6'da gazete sayfası yapıyorum. Sayfa(sahne) dışında kalan beyaz alanı daha serbest kullanmak istiyorum. Sayfa dışında kalan kısmın ölçülerini nereden değişterebilirim?
Şimdiden teşekkür ederim.

Ekran resmi 2014-05-20, 11.57.41.png

Threebudha

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
17
@grafilla
indesign preferences kısmından "guides & pasteboard" bölümüne girerek aşağıdaki "Pasteboard options" kısmından istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Yukarı Alt