İndesignde hazırlıktan, baskıya genel iş yolu (video ders)

GürhanErkal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
43
Derslerde indesign bölümü olmadığı için videoyu buraya ekliyorum

İndesignde hazırlıktan, baskıya genel iş yolu
(bir tasarım yapıp, stillerimizi şablonlarımızı hazırlayıp, package ve pdf yapıyoruz) - 37 dakika

100mb/rarı açınca video olağan üstü boyuta ulaşıyor ama sorun yok izleyin:)

LinK:
http://www.sendspace.com/file/b9w1iq

Not: sonradan farkettimki ofis dosyasını indesine alıp sayfalara yayma konusunu işlerken shift ve alt komutunu karıştırarak söylemişim dikkate alın lütfen.

Arkadaşlar video acemiliğime geldi nedense heyecanlanıyorum böyle şeyler yaparken. Ama indesign öyle bir program ki özellikle çok sayfalı ve çok linkli işlerinizi bir eğlenceye dönüştürüyor.

Adobe firmasının resmi önerisi olan tasarım baskı hazırlık ve baskıya gönderme işlerinizi bende indesignde yapmanızı öneriyorum.

Ülkemizde yanlış anlaşılan bir husus var özellikle freehandi bırakmak zorunda kalan arkadaşlar illustratore yöneliyor. Evet yönelin ama şunu aklınızdan çıkarmayın ai bir vektörel çizim programıdır. Çok fazla link ve nesne bulunan çalışmalarda ai'nin ne kadar hantallaştığının ve kullanmayı zorlaştırdığının farkındasınızdır. Çizim, logo, vektörel tasarımlarınızı aide yapın fakat mizanpaj, dizgi, montaj işlerinizi kesinlikte id'de yapın, Fotonuzu ps'de, vektörünüzü aide tasarlayın ve hepsini indesignde birleştirin.

seabis

Üye
Tepki
0
Ders 0ne idi. Bundan sonraki anlatımlarınızıda bekliyoruz. Güzel anlatım olmuş. Emeğinize sağlık.

Ömer YILDIZ

Admin
Yetkili Kişi
Tepki
92
Anlatım için teşekkürler Gürhan bey, elinize, beyninize sağlık gayet anlaşılır bir ders olmuş.
Indesign Dersleri kategorisini açıp dersinizi buraya taşıdım. Derslerinizin devamını dilerim.

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Ders anlatımınız için teşekkürler Gürhan Bey.

kolye

Üye
Tepki
0
çok güzel olmuş. umarım devamı olan videolarnızdan bizi mahrum bırakmassınız. tşk ler.

barisow

Üye
Tepki
0
Merhabalar hocam, dersinizi incedim ve başarılı bir çalışma olmuş, bunun için teşekkür ederim size. Mümkünse tabi bilgilerinizden daha fazla yararlanmak isterim. Eminim diger arkadaşlarda aynı fikirdelerdir. Daha fazlasını beklediğimizi bilgilerinize arz ederiz...

funkycc

Üye
Tepki
0
yorumlar guzel bende bakıcam sımdık ellerınıze saglık calısmalar ıcın devamını dılerım

Yukarı Alt