logo calışmam için yorumunuzu bekliyorum

aysgl

Üye
Tepki
2
bence yeni başlayan arkadaşlar ve bu işi bilmeyenler bişeyler üretmek istiyolarsa önceden bununla alaklı yapılmış çalışmaları incleeyip fikir edinebilirler bence ondan sonra daha başarılı çalışmalar çıkacaktır. Biraz araştırma ve acaelesi olmamak sadece bu işin püf noktası benim fikrimce:D

etitiz

Üye
Tepki
0
Bu forumda çok başarılı logo çalışmaları var. Bence onları bii süre takip et. Sonra tekrar dene. Kimse anasının karnında öğrenmiyor bu işi. Başarılar...

Tepki
0
ya yok acimasizsiniz bence, arkadas yeniyim demis. Ilk denemesi, tabiki onu biseyleri inceleyerek yapmistir. Bende biseyler ögrenmeye calisiyorum. Derdimde grafikci olmak degil, ama ugrasmak ögrenmek hosuma gidiyo, kendim icin biseyler tasarlamak beni mutlu ediyo. Simdi bende ögrenirken tabiki biseyler deniycem, ve denediklerimi burada sizlerle paylasicam, tabiki sizinkiler kadar güzel seyler olmayacak, ama dogru yolda ilerliyormuyum, yada nasil yapsam daha iyi olur gibi sorulara cevap bulmak icin, yaptigim her seyden sonra yorumlarinizi duymak isterim. Sakin o zaman bana cok acimasiz davranmayin, tüm cabalama istedigim bosa gider.

Arkadasinki bence ilk icin iyi bir calisma, fakat bence semsiye reklamina uygun bir logo olmamis, biraz bulanik yagmurlu bi hava ifadesi olsa daha iyi olur., en azindan biyerlerde bir semsiye amblemi falan olmali diye düsünüyorum.. renklerde de mavi ve turuncu uymus, ama yesil renk bozmus.

Aslinda yeni baslayanlar icin bir konu acabiliriz, o zaman profesyonel calismalarla karismaz, ve yenilerde birbirleriyle kiyaslama yapinca daha cabuk ilerler.

Tepki
1
@psiq0lan@

bu kardeşe katılıyorum ..... yeni başlayan arkadaşlara biraz daha olumlu eleştiriler yapalım bence ....

Tepki
0
yeni başladıysan sorun yok ama renk uyumlarını iyi takip et derim çok çalış ufkunu genişlet

tonges

Üye
Tepki
0
bence başarılı sayılır ama renk uyumun çok kötü renk uyumunu verecek bölümlere bak istersen sana yardımcı olur olumsuz eleştirileri dikkate al bence çünkü daha güzellerini yapmaya teşvik edecektir seni.

Tepki
5
Bu logoyu nerede kullanmayı düşünüyorsunuz... Web için ise çalışmanızın RGB olması doğru ama basılacak diyorsanız CMYK olması gerekiyor. Renk uyumu olmadığı doğru, büyük ihtimal Yeşilin ve Lacivertin parlaklıkları sizi cezbetti ama bu renkler sadece RGB de bu şekilde görünür... "Akber" in bir manası varsa ve somut birşeyse oradan yola çıkabilirsiniz. Şemsiye şeklini fonda ya da bir kenarda kullanmaktansa, "Akber" yazısı ile yapmaya çalıştığını(ben öyle düşündüm), Akber yazısındaki harfler bütününün dış hatlarına bakıldığında şemsiye gibi duracak ya da anımsatacak şekilde yaparsan en azından biraz daha amaca yönelik bir iş olur... Çalışmaya devam... :D

dubster

Üye
Tepki
2
Renk Uyumu Vs Hiç Bir Şeyi Olmamış Cünkü Logoyu Andıran Birşey Yok Sadece Text'i Ekleyip Koymuşsun.Biraz Daha Logo Örneklerine Bakmanı Tavsiye Ederim

Tepki
17
renkler uyumsuz, fontlar dandik kısaca olmamıs, kendini biraz zorla,araştırma yap zamanla geliştigini farkedeceksin.

Yukarı Alt