maatbacılar hangi programı kullanıyor

ibrahimesat

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
0
merhaba öncelikle

ben yakın bir zmanada matbaacıda işe başlayacağım ama hangi programı kullandığını bilmiyorum. sizce hangi programı kullanıyorlardır

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
Sayın ibrahimesat bunu bize değil, işe başlayacağın matbaaya sor istersen sana daha doğru cevabı işe başlayacağınız matbaa verir.

ibrahimesat

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
0
@Yaşar Karadeniz

kardeş bende biliyorum sormasını ama önce sizlere danışmayı istedim. aranız da matbaada çalışan arkadaşlar şu programı kullanıyoruz demesi için ama öyle bir cevap veriyorsun ki sanki biz gerizekalıyız matbaacıya soramaycak kadar

ama yine yorumun için teşekkürler

Tepki
2
@ibrahimesat

Yorum yazarken üslübünüza dikkat ediniz. Yaşar beyin size olan hitap şekline bakın birde sizin kullandığınız ciddiyetsiz cümlelere bakın. Bu sitede üslübünüza dikkat etmek zorundasınız. "Kardeş" vb gibi ciddiyetsiz kelimeler kullanmak yasaktır.

Sorunuza gelince,

Matbaalarda bütün vektörel ve pixel tabanlı programlar kullanılır. Kimi matbaa, corel kullanır kimisi illustrator kimisi freehand, photoshop.

Doğrusunu yine Yaşar bey söylemiş madem bir matbaada çalışacaksınız çalışacağınız matbaya sorunuz.

dipnot: Lütfen konuları doğru başlıklar altında açmaya özen gösterin.

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
Sayın ibrahimesat;
Yineleme yapmadan ve konuyu kişileştirmeden, anlatılmak isteneni çok güzel bir üslup ile Aras bey vermiştir. Tekrar yazma gereğini duymuyorum.
Size çalışmaya başlayacağınız matbaada hayırlı stajlar temenni ediyorum.

ibrahimesat

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
0
teşekkür ediyorum her 2 nize de

yaşar bey biraz kaba oldu sanırım özür dilerim kusura bakamayın

bir anlık kıvılcım işte kusura bakmayın

yalnız ara beye bir şey sorucağım. konuyu hangi başlık altında açmalıydım ?

Tepki
100
merhaba ibrahim bey,
sorunuza cevap verilmiş sanırım. ama forum kurallarımız gereği flood yapmanın yasak olduğunu hatırlatmak istiyorum. arka arkaya mesaj yazmak flood yapmaktır. buna dikkat etmenizi rica ederim.
konunun doğru yerde açılmasında dikkat edeceğimiz pek bir şey yok gibi.
konu matbaa ile ilgili olduğu için matbaa... kısmındada olabilir. ya da fikir meydanı gibi geniş kapsam içerebilen başlık adı altında da açılabilir.
sadece biraz dikkat her şeyin çözümü olabilir diyorum.
saygılar...

ibrahimesat

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
0
hangi programı kullandıklarını merak edenler için söyliyim.

matbaacı bir abiyle konuştum kendileri freehand kulanna elemana daha çok ihtiyaçları olduklarını söylediler.

ama diğer matbacıların corel bilen eleman aradıklarını belirttiler

Tepki
7
bizde matbaacıyız ailece ve etrafımızda ki matbaacıların çoğunluğu freehand kullanıyor. Ama bazen müşterilerimizden hazır iş geliyor. Farklı Programlarda yapılmıs. O sebeble her program lazım oluyor.

Yukarı Alt