"Mektup" ( resimli anlatim )

yaprak

Üye
Tepki
0
Konu: Boş bir Photoshop sayfasına, mektup kağıdı yapma. Kağıdın katlanması ve bir yerinde yanık olması zorunlu uygulama
600x600 buyuklugunde bir sayfa açtım. Yapacağım sayfayı 8'e katlayacagımı dusunerek kağıdı 8 esit parça halinde cizmeye karar verdim. Sayfanın üstünde 231x148 büyüklüğünde bir alanı seçip yeni bir layer açarak %5 gri renk ile doldurdum. Bunu kağıdı olusturacak şekilde 8 defa çogalttım ve move ile tasiyarak yerlerine yerleştirdim.

Yeni bir layer açtım. Kağıdın ilke parcasının kenarlarından seçim yaptım.
Mode=mulyiply ayarladım.Paintbrush tool ile (size 100, opacity %25)%25 gri ton renk ile kağıttaki gölgeli yerleri boyamaya başladım. Fazlalıkları eraser tool ile sildim.
Burada bir kağıdı aynı şekilde katlayarak ona bakarak çizersenin çok yardımı oluyor.
Kağıt parçalarının birleşme yerlerini eraser ile hafif silerek yumuşattım.

Kağıdın tüm parçalarının gölgeli yerlerini bu şelikde ayrı layerlere çizdim. Sonra başka bir layerle tüm kağıdı seçerek kağıttaki kırışıklıkları yine aynı şelikde çizdim. Ama bu kez brushı biraz küçülttüm.

Mektubun yazısını mavi renk ile yazdıktan sonra renderledim. Kağıtların gölgelerini yaptığım layerlerin transparence lerini seçim olarak kullanarak yazı layerinin bu kusumlarını %10 koyu bir mavi ile doldurdum. Yazının su yüzünden almış yerini blur tool ve smudge tool ile yaptım.

Yukarı Alt