Nasıl Grafiker Oldunuz ?

Ndesign

Üye
Tepki
51
@mustafacenik
Eğer yeterli olacaksa bende kayıt yaptırayım :) hobi ve ek iş olarak yaptığım grafik ve web tasarım tecrübeme dayanarak grafiker oldum diyemeyeceğim, çünkü öyle görüldüğü gibi 8 harf, 4 heceden oluşan bir kelime değildir, dinlemek gerek bazen, sıyırdığınız gün gerçek grafiker olduğunuz gündür... iyi çalışmalar... tüm üstadların ellerinden yeni başlayanların gözlerinden öper hayırlı günler dilerim :)))

Tepki
6
2006 yılından beri sektördeyim dediğin gibi tecrübeye dayalı herşey yaptığın işlerde kendine özgüven geliyor tabi yanlış işler çıkacak ben yanlış iş yapmadım diyen bir grafiker yoktur ama az hatalı işlerle kendini sınamalısın bu sektörde ben şuraya geldim diyemiyorsun çünki her gün bişey öğreniyosun zevkli bir iş katılıyorum dediğine okunduğu gibi sadece 8 harf 4 hece değil şu an kayserideyim seçilen değil seçen kişiyim eskişehire evlilik nedeniyle geçiyorum kısmetse 15inden sonra kendime olan güvenim tecrübem ve tasarım kabiliyetim yerinde her işi yaparım demiyorum bak haddimi iyi biliyorum her sektörden arkadaş tasarımcıyım diyor ama tasarımcılık gerçekte n bu işe gönül verebilmektir. neyse ben romana başladım iyi çalışmalar arkadaşlar :) hepinize günaydın....

Sedat Gül

Graphic Desing
Altın Üye
Tepki
141
evet arkadaşlar nasıl grafiker oldunuz ?
bu konudaki kısa hikayenizi bekliyoruz....

Atilla Öztürk

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
26
Bir matbaa cida cayciydim, grafiker eleman hastalaninca yerine ben gectim, grafiker oldum!

saka saka :p

Bazi arkadaslarin grafiker olmasi baya ilginc.

Benim grafiker olmamin sebebi 4,5 yasimda baslayan cizim zevkimden dogar...
Dün gibi hatirlarim özellikle güzel havalarda disarda annaannemin bahcesinde
sulu boyalarla resimler yapip, sergilerdim.
Annem babam da gelip bakip överdi :eek:

ressam olmak di ilk hedefim.

Okulda hep örnekdi benim resimlerim ve senelerce resimlerim ögretmenler odasinda asili kalmistir.
Bilgisayarla tanistim 1984 lerde C64... Amiga..
Bilgisayar merakim cogaldi...

hikayemi biraz kisaltcam

resimyapmakla sabit gelir alamayacagim icin
hobby olarak yaptigim resim ve bilgisayari 1990 dan sonra
okuluna gidip... 4 bucuk sene Almanya da güzel sanatlar ve grafikercilik okuyup
mesleyimin altin bilezigimi koluma taktim.

1995 den beri diplomam var... ama diploma nedirki.. :D

Meluoe

Üye
Tepki
0
Ben daha atılmadım ama atılmak üzereyim, Bölümümde grafik bölümü vardı zaten ordan başladı gidiyo öyle:)

Sedat Gül

Graphic Desing
Altın Üye
Tepki
141
evet arkadaşlar nasıl grafiker oldunuz ???? yazmaya devam

Yukarı Alt