Notebook mu ? Desktop mu ? :)

Notebook'mu Desktop'mu?

• Notebook

• Desktop

• Toplam katılım
    17

Hasan YILDIZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
164
Çelişki... :)

GÜNEL AYVACI

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
7
Ben geçen sene Desktop a geçtim, hem monitör çok büyük olabiliyor hem de bana göre performansı daha iyi.

Hasan YILDIZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
164
Benimde tek sıkıntım aslında laptopta ekran küçük :( Bende desktop'a geçmeyi düşünüyorum..

Nisyan

Üye
Tepki
5
Masaüstü..
Önceden kasanın içini söküp kurcalamak için severdim,şimdi de tasarım yaparken ekranını seviyorum..
Ben masaüstünü hep sevdim,hep severim..:)

vberk

Üye
Tepki
4
Ölümüne( :eek: ) masaüstü tercihimdir...( Yandaki gibi :sn: ) Üstüne lap-topdan daha ucuz fiyata parça ekleme yapabilirsiniz. Üstelik lap-topta böyle bir imkan çok zor... Temizliği çok rahat. Bence en önemlisi ise yıllar-aylar geçtikçe performans kaybı lap-topa göre daha yavaş bir şekilde ilerliyor...

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
Ben şartlar gereği desktop kullanamıyorum laptop kullanmak durumunda kalıyorum evet bence de desktop vazgeçilmez özellikle ekran boyutları bakımından ve gerekirse ram vb. ekleme çıkarma işlemlerini kolayca yapabiliyoruz.Parça tedariği daha kolay :) Fakat ben laptoptan da memnunum ama memnun olmak için çok yatırım yapmak durumunda kalıyorum orası ayrı mesele ..

GürhanErkal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
43
Tabi ki masaüstü. Sadece mobil olmamız gerektiğinde ve sunum vb yaparken bence dizüstü kullanmalıyız.

Laptop kullanmak açıkca söylemek gerekirse mobil olma şartı yoksa bana çok acemice geliyor.

Donanım: Neden derseniz. Donanım çok zayıf. Laptoplarda küçük yere tüm donanımı sığdırma problemi olduğundan parçalar hem küçültülmüş hem performans kaybına uğramış oluyor. Bilgi olsun diye söylüyorum benzer performansı almak için masaüstüne göre en az 2 katı para vermelisiniz.

Ekranları çok kötü; bir kaç marka/model hariç ekranlar çok kötü. Özellikle baskıya yönelik tasarıma hiç mi hiç uygun değil. Renk herşeydir biliyorsunuz. Gerçi hoş bir çok firma masaüstünde de ucuz TFT lcd ekran kullanıyor hala bunların da laptop ekranından farkı yok.

Ergonomi: Dizüstüler uzun süre ve verimli çalışmaya uygun değiller. Küçük ellere sahipseniz belki idare eder. Ama bir laptopta verimli olmak için harici klavye ve fareye ihtiyacınız var. Bunlar olduktan sonra da masasütünden farkı kalmıyor.

Fiyat: Bugün bilinçli bir kullanıcı toplama parçalarla + ips monitörü masaüstünde 2500 TL'ye gayet iyi yıllarca idare edecek bir sistem toplıyabilir. Ama piyasada 4000 Tl altı laptoplarla bu makinaya yakın performans bile sergileyemezsiniz. Ekran olarak da sadece mac book pro serisi işinize yarar onlar da 5000 TL civarı:)

Yukarı Alt