Photoshop ile 3 boyutlu resimler yapmak ( resimli anlatım )

Ömer YILDIZ

Admin
Yetkili Kişi
Tepki
92
Merhabalar, bu gün göstereceğim ders photoshop ile 3 boyutlu görüntü hazırlamak olacak, evet başlıyoruz,

Herkes ilizyonları görmek için mavi kırmızı gözlüklerle izlenen 3 boyutlu filmleri duymuştur.
Bu basit ders ile sizde normal bir resmi photoshop ile 3 boyutlu hale getirmeyi öğreneceksiniz. Elbetteki farkı görebilmek için 3boyutlu gözlüğe ihtiyacınız var.

Yeni bir resim açın. Ben Chrysler 300S seçtim

Arkaplanı çoğaltın ( ctrl+J ) ve bu yeni layer ‘a ‘Blue’ adını verin.
Sonra Layer> New Adjustment layer> Channel Mixer menüsüne gidin ve kırmızı kanalı(red channel) aşağıdaki gibi ayarlayın

Channel mixer’i Blue adını werdiğimiz layer ‘a bağlayın ve CTRL+E ile bağlantıyı birleştirin.
Arkaplanı tekrar çoğaltın ve layer ‘a ‘Red’ adını verin ve en yukarı taşıyın.
Yeni bir Channel mixer layer oluşturun ve ayarları aşağıdaki gibi yapın:

Channel mixer ile Red layer’ı bağlayın ve CTRL+E ‘ye basın.

Red layer blending (harmanlama) modu lighten(aydınlık) olarak ayarlayın, ardından CTRL+T yapın daha sonra sol oka (klavyeden yön tuşları) ardarda bikaç kez basın , basma sayısı resminizin boyutuna bağlıdır. İhtiyacınız olandan daha az hatta hiç değişiklik yoksa biraz daha sola kaydırmakta fayda var.

Benim sonucum bu:

3 boyutlu gözlükle (elinizde varsa) bakmayı unutmayın, ve bizi izlemeye devam edin. www.grafikerler.org

melek

Üye
Tepki
0
3 d gözlük yok ama genel görünümü yinede güzel olmuş, ders için teşekkürler

Fatih Çelikhan

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
4
sayın admin... eline emeğine sağlık. güzel anlatım herzamanki gibi.

devanımı dilerim.

@zumrut

birgün cok uzun bir aralık hemen öğrenmeye başla bence. burası onun için var zaten...

kolay gelsin

Yukarı Alt