"Popilation" Yeni 1 Çalışma(Etkileyici)

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
@hasari
:)

Umarım Hazırlarsınız...

Abdullah Şahin

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
89
Gerçekten çok güzel bir çalışma olmuş Hakan. Eline ve emeğine sağlık. Hatta bunu forumun üstüne banner olarakta kullanabiliriz :D

Altınada bir slogan :

Grafikerler.Org Sizi Hayata Bağlar

:) :)

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Teşekkürler Abdullah Bey farklı bir bakış açısı yakalamışsınız , yalnız böyle birşey yapmak istersek espriyi güçlendirmemiz gerekir , güzel fikir :)

Sabahattin ÖZLÜ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
3
Selamlar...
Ellerinize sağlık. Bir kaç birşey de ben eklemek istiyorum...
Size hem "bence" olan fikirlerimi söyliyecem, hemde bir kaç sorularım olacak.
*Arka plan rengini siyah yapardım. Derinlik katsın diye ışıkları iyi kullanırdım.
*Yukarıda arkdaş bashetmiş biraz. Bende fizikzel olarak zinciler bir yere bağlı olmadığını görüyorum. Zincilerin hepsinin zemin ile temas halinde olup, zemine paralel gelmesi gerekli.
* "Popilation" nedir? neyi çağıştırıyor? "Population" mu demek istediniz ?
* Renkli zinciler neyi simgeliyor.
* Tipografi yönünden biraz eksiksiniz heralde.Yukarıda ki popilation tipografisini oturmamış..Hem renkleri, hem çalışmadaki mizapajı bu çalışmaya gitmemiş. Çok basite indirgenmiş ve yapılan çalışmayıda basitleştirmiş.
İyi çalışmalar...

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
@Sabahattin ÖZLÜ

Öncelikle Çok Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.
Tabiki , hemen yanıtlayayım sorularınızı tek tek.

*Arka plan rengini siyah yapardım. Derinlik katsın diye ışıkları iyi kullanırdım.
-Bu tamamen seçim meselesi, siyah da olabilir beyaz da hatta mor da , sizin o an kafanızda uygun gördüğünüz renge, ve max deneyimlerinize bakar.Ben bu açık mavi zeminlerde cismin gölgesinin aşağıya daha kaliteli düştüğü kanısındayım.Diğer render testlerimde de bunu gördüm .Siyah rengin ise cisimleri vurgulayacağını fakat arkaplanı tamamen yok edeceğini düşünüyorum.
Geçmişteki deneyimlerimde bunu yaşamışlığım var.

*Yukarıda arkdaş bashetmiş biraz. Bende fizikzel olarak zinciler bir yere bağlı olmadığını görüyorum. Zincilerin hepsinin zemin ile temas halinde olup, zemine paralel gelmesi gerekli.
-Çalışmayı fiziksel açıdan ele alırsak haklızınız, fakat ben bu modellemede tamamen görselliğe yerverdim.Bu zincirleri yerçekimini hiçe sayarak havaya da kaldırabilirdim.
Amaç yine modellemedeki görselliği ön plana çıkarmak olurdu.Ki böyle birçok serbest model çalışması var.
Bu hususta dikkat etmemiz gereken bir durum var.
Maxde sahneye bakarım, sahnedeki objelerde fiziksel koşullar kullanılmış fakat içerisinde birkaç cisim bu kurala uymamışsa, çelişki varsa ozaman ben de sizin gibi bir hata olduğunu düşünürüm.Yoksa sağa ve sola 2 zincir eklemek bana birşey kaybettirmez ve max çalıştığım için yerçekimi kurallarını ışık şartlarını ve diğer fiziksel kuralları gayet iyi bilirim.Çok iyi V-Ray ayarlarım ayrıca.

* "Popilation" nedir? neyi çağıştırıyor? "Population" mu demek istediniz ?
-Hayır belki population demek istemedim , popilation demek istedim.Sakıncası olduğunu sanmıyorum.
Nigeria:popilation
Eng:population
French:La population
İtaly: popolazione

Neyi çağrıştırdığını zaten konu başlığında yazmıştım.
Ekosistemdeki bir nevi yaşam zinciri bu, o an aklıma cereyan eden bir durum.
Maxa yansıtmaya çalıştım.
Yeryüzündeki canlıların birbirine zincirlerle bağlı olarak ayakta durabildiklerini düşünerek çalıştım.Renkler arasındaki fark ise , yeryüzündeki farklı ırkları ya da farklı canlıları temsil ediyor belki.
Benim için ise bu tamamen bir modelleme ve görsel bir çalışma,ki bu tür çalışmalara da bu açıdan yaklaşılması gerekir, 23 Nisan için yapılmış bir afiş değil ya da ürün reklamı için de yapılmadı.

* Tipografi yönünden biraz eksiksiniz heralde.Yukarıda ki popilation tipografisini oturmamış..Hem renkleri, hem çalışmadaki mizapajı bu çalışmaya gitmemiş. Çok basite indirgenmiş ve yapılan çalışmayıda basitleştirmiş.
İyi çalışmalar...

-Ben hiç tipografi çalışmadım, iyidir kötüdür tartışılır, ben onu oraya hiç koymayabilirdim de, zira çalışma modelleme çalışması, yalnız ekledim , ve çok da beğendim.

Melek Kaya

Üye
Tepki
0
Çok başarılı , tebrik ederim sizi Hakan Bey,söyleyecek herşeyi arkadaşlarım söylemiş zaten.

Yukarı Alt