Sümene manastırı-CMYK -çalışması

gerçek

Üye
Tepki
0
bugun bu desenı yaptım kalıbı hazırlanıyor açıkçası ıyı çıkacağından pek ümidim yok acaba bunu hangı yolla yapsam ıyıydır ve bu yaptığımın noksanlarını solıyebılırmısınız ve buna kaç numara ipekğe çekılmesı lazım ve tram değeri kaça kaç olması lazım bitmapten sonrakı değerleri soluoyrum . frequency angels felan değerlerı ilginize teşekkurler tekrar...

Tepki
10
Sanırım bu desen t-shırt baskısı olacak ,ve boyutuda yaklaşık 25-28 cm geçmez diye tahmin ediyorum.Bu durumda yukarda belirtiğimiz gibi cmyk nın kanallarından faydalanarak bu çalışmayı yapabiliriz.Büyük ihtimal bu baskı koyu (siyah) zemine de basacak,o yuzden bir astar yapmamız lazım. Deseni dikdörtgen olarak gördüğümüz için,tam sınırlarından bir kare çizmeliyiz,daha sonra cmyk renklerini kanallara taşıyalım ve üstünde toleransla oynayarak (açma ,koyultma )yapalım gerktiği renklere.Şuanda olduğum pc de photoshop olmadığından dolayı ,tahmini ciyan rengi çok koyu çıkacaktır karşımıza ,ve blac renklende biraz açarak oynamalıyız ,çok olmasın,baskıda boğmayacak ,çok yoğun yayma yapmayacak kadar,gerekirse diğer renklerde de biraz açma yapın.Bu desene sadece cmyk renklerinden ziyade bence rgb renklerinden de ''çalıntı''yapabilirsiniz.Cmyk yı birde rgb ye çevirin bakalım onun kanalarından nasıl faydalanabiliriz.Sonuçta istediğimiz renk dağılımını elde ettikten sonra ,tramlamaya geçebiliriz.

gerçek

Üye
Tepki
0
boydan uzamadıda desenın enı genişti bızım olçülere uydurmak için mecbur darallttım goruntu ıtıbarıylr hoş olmadı farkındayım ama okeylediler psd çalışması açıldımı acaba ondakı noksanlar nedir eksıkler ve tram değerlerını kaç versem ıyıdır ilgınız için teşekkur ederım tekrar

Tepki
0
gül hanım..size çok minnettarım..emeğinize, ufkunuza sağlık..son zamanlarda emprime işine inanılmaz merak saldım..sayenizde ve sizin gibi duyarlı arkadaşlar sayesinde 3 - 5 bişeyler öğreniyoruz.. çok teşekkürler.

Yukarı Alt