tarafken, tarafsız kalabilmek...

danisman

Consultant
Tepki
30
Günel Hanım, teşekkürler, açıklamalar yerinde ve tam olarak kusursuz, ellerinize sağlık, tabi bu sözlerim renkler için geçerli, Göz-Göz'e gelince, umarım eski gücüne kavuşur, tabi ki, Trabzon için de aynı görüşteyim...

Tepki
100
@GÜNEL AYVACI
ilahi günel abla...
sağol bilgiler için. ama,
bir deli kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramış misali...
burada bahsi geçen deli ben oluyorum galiba... :D

GÜNEL AYVACI

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
7
@danisman

Kızılderili çadırları da güzel olur ama, renkleri, süslemeleri :)

Emine o deli sensin evet. Ben senin deliliğini seviyorum zaten, karizman bundan kaynaklı bence :):):)

Tepki
4
evet denemeyenler varsa denesinler çadırın içi rengarenk. tütsü zihni açar.kendine gelmesini sağlar. iyi bişey yani:)

Tepki
4
@Emine Şahin

Ama korkulacak bişey yok sadece tütsü biraz gözünüzü yakar hepsi o zaten ozan beyde korkuya çadıra girmekten, aşk olsun Emine hanım, sadece kafamız dağılsın, meditasyon yapalım diye çağırmıştım, ben hep yaparım mesela örnek vereyim size,ama cidden bakın,
bir reklam yapımına başlamadan önce gözlerimi kapatıyom neler yapılabileceğini düşünüyom. senaryosunu yazıyom kafamda ona göre de başlıyorum yapmaya. yani arada bir meditasyon çok iyi ben sürekli yapıyom tavsiye ederim.
Ve siz bugün sanırım biraz kızgınmı desem yada kafanızmı karışık bilmiyom en azından kendinize gelirsiniz.
Sizcede doğru değilmi???

İsmail Ev

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
1
Bence tarafsız kalmak diye bir durum yoktur.
Bir mecmuanın sloganı geldi aklıma: "Taraf olmayan, bertaraf olur."
Mecmuayı tutmasam da sloganını tuttum.
Hz. Muhammed Buyuruyor ki:
Ya öğrete ol, ya öğrenen, yahut onları seven ol. Dördüncüsü(tarafsız) olma, helak olursun.
Diyelim ki iki zıt taraf var. Mutlaka bir tarafı tutmak zorunda değilim. Bu da tarafsızlık anlamına gelmez. Neden Üçüncü taraf olmayayım ki? İki zıt tarafın arasını bulup uzlaştırıcı taraf olmak bence en doğru taratır.
Hani deveye sormuşlar: İnişi mi seversin, yokuşu mu? diye. Deve ise bu iki tarafı da seçmeyip: Bu yolun düzü yok mu? diye cevap vererek üçüncü tarafı tercih etmektedir.
Bir televizyon programında Köyden şehire göç ve büyükşehirlerdeki gecekondulaşma tartışılırken, Bozkurt Güvenç farklı bir yaklaşımla küçük kasabalar projesini önermişti.
Sözün özü, tarafsızlık iddiasında bulunanlar, bir tarafın yemi olurlar.
En iyisi doğru tarafta olmaktır.
Saygılar.

Yukarı Alt