Tasarım yaparken takıldığınız her konuda sorularınızı buradan yanıtlayalım...

Tepki
0
teşekkürler yardımın için
az once freehand uzerinde çalışıyordum ps de yaptığım çalişmayı yazı karakterlerini eklemek için freehand de actım ama freehand in de yazı işlemlerinden hiç memnun kalmadım gerçi freehand mx 2004 diye bir versiyonunu kurdum belki ondandır ama cok verim alamadım ,sanırım biraz daha uğraşmalıyım

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
Sayın emptyfields;

Size Corel Draw veya Adobe Illustrator tavsiye ederim. Freehande göre çok daha üstün özelliklere sahip vektörel tabanlı programlardır. Bir corel draw kullanıcısı olarak bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Forumda yapmış olduğum bazı çalışmalar var. Tamamı phtoshop ve corel draw kullanılarak hazırlanmış çalışmalardır. İnceleme fırsatı bulursanız ne demek istediğimi çok rahat anlarsınız.

Saygılar.

Tepki
0
ya ewt az once freehand de cok basit olmasına rağmen su tasarımın sonucu felaket
linki bu:
http://img125.imageshack.us/img125/4631/45758720yv2.jpg
yani normalde bu boyutta olacak bi yazıyı maalesef cok kotu tasarladım hiçbişe belli olmuyo
tabi benden dolayı mı freehand den mi bilmiyorum
ama dediğiniz gibi corel ya da illustrator gecmem daha makbul
acaba corel beni zorlar mı corel mi kursam illustrator mu

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
Sayın emptyfields;
Anladığım kadarı ile sorun tamamen sizinle alakalı. 72 Dpi olarak ayarladığınız çalışmanızda birşeylerin okunması gerçektende zordur. Dpi ayarlarını yükseltmeniz gerekmektedir. bu şekilde çalışmayı çok daha net göreceksiniz. İllustrator kullanım açısından photoshopa daha yakındır. Fakat forumdaki corel ile ilgili konuları inceleyerek corel bilginizi geliştirmeniz mümkündür. takıldığınız yerleride sorarak çözebilirsiniz.

Saygılar.

mavi161990

Üye
Tepki
0
merhabalar...bu sene öss sınavına girdim ama yerleştirilemedim .grafik ve tarasım bölümünü istedim ama olmadı malum bölümm sözel. e.a. tanda o puanı çıkaracağima pek inanmıyorum.bu senede desinatörlük,oteket yada grafik ve tasarım kursuna yazılamk istiyorum...geçen sene çizimlerim güzeldi bu sene öss çaliştğm için pek çizim yapamadım haliyle gerilemede oldu...sanat alanında bişiler istiyorum. sizce ne yapmalıyım

Tepki
100
@mavi161990

foruma üye olurken forum kurallarını ve forum kullanımını pek okumadığınızı düşünüyorum.
lütfen uygun yerlerde uygun mesajlar bırakın.
tasarım yaparken takıldığınız.... konusunda bu mesajınıza bir anlam veremedim.
saygılar...

Tepki
0
@Arzu ULUIRMAK

Tasarım yazılımları ve sektörleri konusunda bilgi alışverişi en çok ihtiyaç duyduğumuzdur.

Tasarım: Yazılımlar ve teknik konular dışındadır. Böyle algılıyorum.

Kullandığım yazılım: CorelDRAW, yeniyim.
Sorunum:Kartvizit sol kenarına dikey olarak bir cm. eninde renkli bir bant eklemek ve içine dikey yazı yazmak.

Bilgi için şimdiden teşekkür ederim.

Tepki
2
İyi günler,benim tasarımla ilgili kafama takılan bi konu var mesala çoğu tasarımda brush kullanıyorum ama sanki brushları kullanıncan ben yapmıyomuşum gibi geliyor çünkü hazır şekiller olduğu için pek memnun olmuyorum,ama başka türlüde pek çarpıcı tasarımlar olmuyo,benim merak ettiğim brushu çok kullanmak iyimidir?,her tasarımı brushla yaparsak tasarım yeteneğimizi öldürürmüyüz acaba?

TAHİRAĞA

Üye
Tepki
0
bir resminin arka planı nasıl kesip sadece istediğim nesne kalsın en kısa yolu nedir bunun

Yukarı Alt