Yeni 3d's max organik modelleme eğitimimiz hazır. sizler için!

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Merhaba, Eğitimimizin bu ayağında Max'te organik modelleme yapmaya çalışacağız.
Bu eğitimi 3D ile ilgilenen herkes mutlaka uygulamalı, içerisinde birçok zengin bilgi mevcut, ayrıca kullanıcıda farklı organik modelllere karşı hakimiyet sağlayacağı kesindir.
Kolay gelsin.
Not: Eğitimimizin içeriğindeki model ve bilgiler tamamen forumumuza aittir. Eğitim ücretsiz olarak sunulmuştur. (Furya Devam Edecek...)
Bununla birlikte dileyen Kaynak belirterek eğitimimizi istediği yerde istediği şekilde kullanabilir.

Seviye: Beginner-Intermediate (Başlangıç-Orta)
Döküman: Türkçe resimli PDF
Eğitmen: Hakan Dağdeviren

Link: http://www.mediafire.com/download/1sm3fakhiw5o6t3/org_organik_egitim.rar
Referans Görsel:

Texture:

Eğitim Sonu Görüntü:

Birav V-ray biraz Photoshop ile daha gerçekçi renderler elde edebiliriz.
Önemli olan adamakıllı modelleyebilmek.
Benim sonucum:

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
Teşekkürler, çok faydalı olacağına inandığım bir ders izlemek (ve uygulamak) için sabırsızlanıyorum ...

Şener CANÖZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
1.573
Eline sağlık Hakan Dağdeviren...
Dersleri indirip te uygulamayanlara
"geriye takla atarken istiklal marşını ters den okuma cezası" verelim bence.
Herkes yaptığı armut u buraya koysun.

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Ben teşekkür ederim ZxE
Rica ederim Canöz. Sizi anlıyorum, haklısınız, indirip biriktirmekle bir yere varılmaz, kimse varamadı.
Ancak kendileri bilir değil mi, bize düşen görevi biz yerine getirelim yeter, isteyen uygular, uygularsa artar.
Ama yine de paylaşmak isteyen olursa biz kimselerin çalışmasını küçümsemek için burada değiliz, kimse çekinmesin, uygulamalarını paylaşsınlar, en azından eksiklerini görürler, gücenmece yok ki bu yolda.

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
Okuyup uygulayınca bazı yerler karıştı, ben de okudum bakmadan çizdim böyle bir şey çıktı. Sonucu görmek için acele ettiğimden tam olmadı ama pratik yapmış oldum ...

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
bence gayet güzel olmuş, tebrik ederim. sadece ana modelimize Mesh Smooth uygularsak daha düzgün hatlara sahip oluruz.
Şayet bu ilk organik model denemeniz ise uygulamayı başarıyla gerçekleştirmişsiniz.

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
Teşekkür ederim. Bu ilk organik modelleme denemem değil yarım kalmış bir at ve bilim adamlarının hala neye benzediğini çözmeye çalıştığı bir denemem daha var :) Mesh Smooth uyguladım ama sanırım değeri biraz düşük oldu ...

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Peki.
Tamamlarsanız o modelleri de bizlerle mutlaka paylaşın, incelemek isteriz.

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Rica ederim Murat, ülkemizde Türkçe organik modelleme eğitimi bildiğim kadar hiç yok, bu eksiği kapatmak istedim.
Devam etmeye çalışacağım.

Yukarı Alt