eksekias tarafından yazılan mesajlar

1. E

Indesign da baskı öncesi neler yapılmalı

emeğiniz için çok teşekkürler.
  2. E

Melih Bey çok teşekkür ederim. Renk scalasını Process Coated Euro olarak belirleyin demişsiniz. Bu ayarı indesign da nerden yapabiliyoruz (Indesign 'ı yeni öğreniyorum da). Birde çalışmamız bittikten, yukarıda belirttiğiniz ayarları yaptıktan sonra baskıya verirken pdf ye çevirmelimiyiz...
  3. E

Arkadaşlar Indesignda örneğin a4 bir dergi hazırladım ve bunu bastırmayı düşünüyorum, tasarımımdan sonra baskı öncesi ne gibi ayarlar yapmalıyım. Mesela krosları nasıl ayarlamalı, renk skalası koymalı mıyım? renk ayrımı yapmalımıyım ya da daha neler yapmalıyım tam olarak da bu konuları...
  4. E

bir türlü dekupe yapamadım....

Melih Bey siz 1 numarasınız yazılarınızın ve açıklayıcı cevaplarınızın takipçisiyim. Saygılarımı sunarım.
  5. E

İn Design CS3 Türkçe Kitap (600 küsur sayfa)

paylaşım için çok teşekkürler
  6. E

Indesign'da bir görselin etrafına yazı yazabiliyormuyuz?

Bu arada sorumun cevabını buldum merak eden arkadaşlar için yazıyorum: önce dekupe ettiğimiz resmi paths sekmesindeki küçük oktan girip make work path i seçip isim veriyoruz sonra tekrar o küçük oktan girip Clipping Path i seçip ok diyoruz ve Tif olarak kaydediyoruz Böyle yaptığımız zaman...
  7. E

daha doğrusu path nedir nasıl yapılır.
  8. E

@gokhan_5 İlgilendiğin için çok teşekkürler ancak ps de pathinin kaydı nasıl oluyor?
  9. E

Öncelikle yeni bir üyeniz olarak ,herkeze merhabalar. Benim sorum Indesign da bir görselin etrafına yazı yazabilmek hakkında. Önceden photoshopta çalışılmış bir görseli Indesign da Place yaptığımda arkası beyaz kare olarak geliyor ben onun o şekilde değilde direk olarak gelmesini istiyorum ki...
Yukarı Alt