Birbirinden Güzel Gerçekçi Çiçek Çizimleri

Yazar Tarih: 19 Mayıs 2014
14-realisitic-painting

Bir tuval üzerinde çiçek boyamak eğlenceli bir hobi ve güzelliği ifade etmek için güzel bir yol olabilir. Bir çiçek boyamak için keşife gerek yok onun için dışarıdan alacağınız bir buket çiçek sizlere yardımcı olacaktır. Sizlere daha kolay bir seçenekte internet üzerinden yapılmış hazır gerçekçi tuval çalışmaları da olabilir. Aşağıdan sizlere çok güzel hazırlanmış çiçek çizimlerini bulabilir ve bu güzel çalışmalara başlayabilirsiniz.

Painting flowers can be a fun hobby and a wonderful way to express beauty on a canvas. you believe you know how to paint flowers and you’ve gone out and bought a huge fresh bouquet from your favorite florist. You’re really pumped up and excited about these flowers to paint, your excitement builds at a steady pace. You get home, you cut off their ends under water, place them in the vase and head out to the studio. Beautiful and Hyper realistic Flower paintings for your inspiration.

1-flower-painting-igor-levashov 2-flower-paintings-igor 3-flower-painting-by-patrick-kramer 4-flower-paintings 5-flower-paintings 6-flower-painting 7-flower-paintings 8-flower-paintings 9-flower-paintings.preview 9-oil-painting-rose 10-flower-paintings.preview 10-flowers-painting.preview 11-flowers-painting.preview 12-flower-paintings 12-rose-painting 13-flower-paintings 13-rose-painting 14-flower-paintings 14-realisitic-painting 16-flower-painting-rose 16-rose-painting 17-rose-painting 19-rose-oil-painting 24-rose-oil-painting

Doğan Çilesiz

  • cemile

    Sayfanızi cok begeniyorum.