Coca Cola’dan Devrim Niteliğinde Bir Yenilik

Yazar Tarih: 17 Ağustos 2013

coca-cola-life-610x325

125 yıllık geçmişi boyunca kırmızı renk ile adeta özdeşleşmiş olan Coca Cola markası, marka açısından devrim niteliğinde bir karar alarak, özel olarak ürettiği yeni ürünü için yeşil rengini kullanmaya karar verdi. Coca Cola’nın bu yeni ürünün hem ambalajı hem de içeriği alıştığımız üründen farklı olacak fakat dış görüntüsü itibari ile her hangi bir farklılık hissedilmeyecek. Coca Cola’nın yeşil etiketli ürünleri şimdilik sadece Arjantin’de satılacak. İlerleyen dönemlerde ise diğer ülkelerde de satılması planlanıyor

 

Bu yeni ürünün ambalajları tamamen geri dönüştürülebilir ve %30 oranında doğal malzemeden üretildi fakat ürünlerin ambalajları dış yapıları itibari ile, alışık olduklarımız ile aynı.

coca-cola-life-2

Ürünün içeriğinde ise “Stevia” adlı tatlandırıcı kullanılarak, kalorisi epey düşürülmüş durumda. Bildiğimiz Coca Cola ürünleri 250 kalori iken, bu yeni tatlandırıcı ile üretilen ürünler sadece 108 kalori olacak. Stevia adlı bu tatlandırıcı, Coca Cola Zero ve Fanta Select dahil 45 üründe daha kullanılacak. Fakat klasik kolada asla bu tatlandırıcı kullanılmayacak.

Ömer YILDIZ