Dünya Kupası’nın Olağanüstü Beyler’i

Yazar Tarih: 12 Haziran 2014
47

Nike’ın 2014 Dünya Kupası için hazırlamış olduğu reklamdan sonra gelen çalışmalar hava civa gibi görünsede hepsinin ayrı bir havası mevcut. Bu anlamda son gelen çalışma Hindistan‘da reklam ve pazarlama ajansı olan Digitally Inspired Media‘dan geldi.

Ajansın yapmış olduğu çalışma poster çalışması olsa da oluşuturlan posterler tamamen kristal tasarımlar ile elde edilmiş görüntülerden oluşuyor. Ronaldo, Messi, Mesut Özil ve Luis Suarez gibi 8 ismin yer aldığı bu çalışma aynı zamanda bu isimlerin en iyi özelliğini de anlatıyor. Örneğin, Ronaldo için “Hızlı ve Öfkeli” ve Messi için “Aslan Kral” gibi anlatımlar yer alıyor.

Dünya Kupası için hazırlanan poster çalışmaları içinde en farklısı diyebileceğimiz bu çalışmanın görüntülerine aşağıdan ulaşabilrsiniz.

Movie-Inspired Posters Of The ‘Extraordinary Gentlemen’ Of The World Cup

In honor of the highly anticipated World Cup, India-based marketing and advertising agency Digitally Inspired Media has created a series of bold graphic posters that pay tribute to eight star players of the tournament.  Featuring well-known and celebrated sportsmen like Luis Suarez of Uruguay, Mesut Ozil of Germany and Cristiano Ronaldo of Portugal, these posters are topped by the titles of blockbuster films—each player is paired with the movie that best describe their “dedicated traits”.  For instance, while Wayne Rooney is “The Lone Ranger”, Lionel Messi has been dubbed “The Lion King”. 

40 41 42 43 44 45 46

Mustafa Şevki Coşar

www.twitter.com/mustafasevki