LG’den yürek hoplatan monitör testi

Yazar Tarih: 05 Eylül 2013

monitor-lg-test1

 

Güney Koreli elektronik devi LG’nin Ultra HD marka monitörünün canlı ve gerçekliğini göstermek amacıyla yaptığı test reklamı ilginç görüntülere sahne oldu.

Güney Kore’nin dünyaca ünlü markası LG, ‘asansörde zemin çökmesi’ ve erkekler tuvaletindeki test reklamlarına bir yenisini daha ekledi. Firma çalışanları, kenti ayaklar altına seren bir iş merkezinin üst kattaki ofislerinden birinin duvarına Ultra HD marka monitörü monte etti. Ardından, iş başvurusunda bulunan insanlar, tek tek içeriye alındı. Kurbanlar iş görüşmesi yaparken, bu sırada yetkili kişinin arkasına monte edilen pencere görünümlü ekranda, şehrin üzerine göktaşının düştüğü anların yer aldığı sahne oynatılmaya başlandı.

Büroda deprem hissi uyandıran sarsıntı yaşanırken, dikkatleri monitöre kayan insanlar büyük panik yaşadı. Oturdukları sandalyeden kalkan insanlar çığlıklar basıp kendilerini yere atarak masanın arkasına gizlendi. Bir süre karanlıkta kalan odanın ışıkları açıldıktan sonra, bu ilginç oyunda görev yapan çalışanlar içeriye girdi.

monitor-lg-test

 

Şaka olduğunu öğrenen kurbanlar rahat bir nefes alırken, içlerinden biri ise bağırarak odayı terk etti.

İnternete yüklenen görüntüler, tıklanma rekorları kırmaya başladı.

[youtube id=”VEGhgQE7msc” width=”620″ height=”360″]

 

Ömer YILDIZ