Meksikalı Sanatçı Julian Bonequi’nin Başarılı İllüstrasyon Çalışması

Yazar Tarih: 01 Mayıs 2014

Grafikerler.org ailesi olarak son zamanlarda yapmış olduğumuz çalışmalar ve haberler neticesinde yurt içi ve yurt dışında birçok sanatçı ve grafiker tarafından takip edilmekteyiz. Bu mesleğe gönül veren herkese en iyi şekilde yardımcı olmak için birçok sanatçının çalışmalarını özenle seçerek sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz. Daha önceleri birçok sanatçıyı kendimiz araştırıp bulurken artık bu mesleğin içerisinde olan birçok sanatçı tarafından yapılan çalışmalar mesaj ve mail yoluyla bizlere ulaşmaktadır. Sizlerde çalışmalarınızı bizler aracılığıyla dünyanın birçok ülkesinde yayınlanmasını ve ulaşmasını istiyorsanız bulten @ grafikerler.org adresine çalışmalarınızı ve kısa bir öz geçmişinizi mail atabilirsiniz. Şimdi sizlere Meksikadan Julian Bonequi‘nin bizlere göndermiş olduğu çalışmayı aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Julian Bonequi is a mexican artist working with improvised music, illustration and graphic media since 1995. Curator &  manager of Audition Records Berlin-Mexico – a documentary platform and archive related to experimental music -, had worked in Europe since 2004 in research groups of interactive technologies, mixed reality installations, and producing content for dome projection and 3d mapping projects… as well as professor in Master Degrees in Animation in Barcelona and Valencia. Bonequi is currently based in Mexico City  and works as professor, independent cg-artist and art director for videogames.
The Creators Project baptized his works as Digital Collages using 3d shapes to create Psychedelic Animals.
The characters compiled in the present article belong to a work in progress… a full exhibition project will see the light during 2014-2015.

Doğan Çilesiz