Microsoft Surface Pro 3 Tabletini Tanıttı

Yazar Tarih: 21 Mayıs 2014

Ünlü teknoloji devi Microsoft dün New York’ta düzenlemiş olduğu bir etkinlik ile 12 inç boyutundaki yeni tableti Surface Pro 3‘ü tanıttı. Microsoft Surface Bölüm Başkan Yardımcısı Panos Panay tarafından tanıtılan Surface Pro 3, ekran boyutu ile laptopların yerini dolduracağı sinyalini verdi.

iPad kullanıcılarını örnek göstererek Surface Pro 3‘ü tanıtmaya başlayan Panos Panay, bu kullanıcıların yüzde 96‘sının yanlarında bir de laptop taşıdığını dile getirdi. Bu bakımdan Surface Pro 3‘ün bu ikisini birleştireceğini belirten Panay, yeni tabletin hem ofis hem de gündelik kullanımda rahatlık sunacağının altını çizdi.

surfacepro3inline

Surface Pro 3 ile yeni bir de kalem geliştiren Microsoft, bu sayede ürünün daha gelişmiş bir Photoshop deneyimi yaşatacağını belirtti. 12 inçlik ekranı ve 2160×1440 piksel çözünürlükle birlikte bu deyimi daha da üste çıkarmayı hedefleyen Microsoft üründe donanım olarak Intel Core i3/i5/i7 işlemci seçeneği sunuyor.

Ürünün i3 modelinin fiyatı 799 dolarken ürünün fiyatı seçilen özelliklere göre artıyor olacak.

Microsoft’s Surface Pro 3 is designed to destroy the laptop

Microsoft has unveiled a new Surface Pro 3 device at a press event in New York City today. Like the previous Surface tablets it still includes a kickstand, but Surface chief Panos Panay says it’s designed to remove the conflict of buying a laptop or a tablet. The kickstand on the device is multi-stage, and the device is just 9.1mm thick. “This is the tablet than can replace your laptop,” claims Panay. Microsoft has moved to a 12-inch screen on the Surface Pro 3 with a 3:2 aspect ratio and HD display, but the new tablet also has thin bezels with a silver and black design. Microsoft will start accepting pre-orders on the Surface Pro 3 tomorrow starting at $799.

 

Mustafa Şevki Coşar

www.twitter.com/mustafasevki