Online Video Eğitim Portalı videmy.com

Yazar Tarih: 15 Nisan 2014

Yaşadığımız dijital çağda tasarımcılar eksiklerinin büyük bir bölümünü internet üzerinden video eğitimlerle tamamlıyorlar. Dünyada tasarım alanında neredeyse 20 yıldır online video eğitim platformları görsel sanatlar ve tasarım ile uğraşanlara destek oluyor. Ülkemizde ise online video eğitim oldukça yeni bir kavram olmasına karşılık pek çok alanda yeni birşeyler öğrenmenin keyifli bir yolu. Son yıllarda ülkemizde de ister okullu isterse alaylı olsun tasarım alanında ilerlemek isteyenler internet üzerindeki video eğitimlerden sıklıkla faydalanıyor. Bunu nereden mi biliyoruz, ülkemizde video izlenme oranlarına baktığımızda Dünyadaki izlenme oranına göre oldukça yüksek. Her video; güncel, derinlemesine bilgi aktaran, detaylı uygulamalar içermese de tasarımcılar için video izleyip öğrenmek oldukça keyifli olsa gerek.

her-konuyu-derinlemesine-ogrenin

Görsel Sanatlar ve tasarım alanında hem yazılı hem de video olarak Türkçe düzenli ve güncel kaynak bulmak oldukça zor. Grafikerler.org olarak bu konuyu sizler için araştırdık. Bu alanda ilerlemek isteyenlere yol gösterenler arasında videmy.com oldukça dikkatimizi çekti. Görsel sanatlar ve tasarım alanında akademik deneyime ve sektör deneyimine sahip tasarımcılar tarafından kurulmuş bir video eğitim platformu olan videmy.com içeriğinde Grafik tasarım, Web tasarım, Fotoğraf, Dijital yayıncılık, Programlama vb. pek çok alanda video eğitimlerden oluşmakta.

24-saat-ucretsiz-pro-uyelik

Üstelik video eğitimleri sürekli güncel tutmayı, özgün hazırlanmış örnek dosyalar sayesinde kolay öğrenmeyi, alanında uzman eğitmenlerle çalışarak en iyi olmayı istikrarlı bir biçimde sürdüren videmy.com’a üye olarak ilk 24 saat tüm eğitimleri sınırsız  izleyebilirsiniz. PRO üye olduğunuzda ise eğitimleri izlerken uygulama dosyalarını bilgisayarınıza indirip bu dosyalar üzerinden adım adım olarak uygulayıp öğrenebilirsiniz. Takıldığınız bir konuda destek bölümüne sorularınızı eğitmenere sorabilir. Detaylı arama özelliği ile merak ettiğiniz bir konuya özel arama yaparak sonuçlara göre eğitimleri izleyebilirsiniz. Çok yakında eklenecek bir özellik de Sertifika özelliği. videmy.com’da eğitimleri izledikten sonra eğitmenlerin sizler için özel hazırladığı online sınavlara girerek o alanda Sertifika sahibi olabilirsiniz. Yeteneklerinizi geliştirmek için daha fazla beklemeden  http://www.videmy.com‘a üye olabilirsiniz.

Ömer YILDIZ