Pantone Renklerinden Esinlenerek Renkli Modern Hotel Tasarımı

Yazar Tarih: 20 Kasım 2014

Pantone Hotel ziyaretçilerine renk denizi sunan bir yapı. Brüksel, Belçika’da bulunan, otel tasarımı lobi, oda, ve hatta çatı terası boyunca renklerin bolluğu ve keyfi giren herkesi büyülüyor. İç tasarımcı Michel Penneman ve mimar Olivier Hannaert “bizim ‘pantone otel’ renk severler için oluşturulmuş bir bütünlük diye açıklıyorlar.

Belirgin beyaz ağılıklı, Pantone renk örnekleri ve Pantone temalı sanat dekoruyla modern bir tuvali andıran dekorasyonu görülmeye değer. Eğer sizde renkleri seviyor ve ilgi duyuyorsanız bu ilginç yapıyı görmelisiniz. Merak eden ve ilgilenenler için Pantone Otelin mimarisinde kullanılan pantone örneklerini sizin için aşağıda beğeninize sunuyoruz.

Colorful Modern Hotel Design Inspired by Pantone Swatches

Pantone Hotel is a colorful home away from home where visitors can immerse themselves in a sea of colors. Located in Brussels, Belgium, the hotel design invites anyone who enters to enjoy a plethora of colors throughout the lobby, rooms, and even the rooftop terrace. Interior designer Michel Penneman and architect Olivier Hannaert explain, “Our ‘hotel of colors’ will awaken your senses to an array of delights and playful surprises.”

The fresh, distinctively white environment provides a clean, modern canvas for the Pantone swatches and Pantone-themed artwork that hang on the walls as decor, as well as the bold, solid hues that brightly pop in the form of stripes of paint, blankets, rugs, and select pieces of furniture. Seven color palettes fill the 59 rooms and everything from coffee mugs to bicycles are offered to guests in all kinds of bright colors. Whether you want to spend your time quizzing yourself on Pantone swatch numbers or you just want to getaway, this hotel offers a contemporary, bright aesthetic for everyone to enjoy.

PantoneHotel2 PantoneHotel3 PantoneHotel4 PantoneHotel5 PantoneHotel6 PantoneHotel7 PantoneHotel8 PantoneHotel9 PantoneHotel10 PantoneHotel11

Murat VARDAR

Grafik Tasarımcı / Eğitmen / Yazar | .....1991 yılında başlayan uzun soluklu tasarım yaşantımda ki; deneyim, tecrübe ve kazanımlarımı sizlerle de paylaşmak isterim. Grafik tasarım hakkında fikirler, öneriler ve can alıcı püf noktalara dair kişisel görüş ve araştırmaları içeren bir kaynak olması dileğiyle...