Fatih D.

Üye
Tepki
2
Red i Tanımayan Yoktur heralde

Şerife ERTAŞ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
65
-kaş ve bıyık yoktu avatarlarda yanlış mıyım ?
-Gözler iri baya bir iri olması gerekiyor
-Burun sivri gibi değilde biraz daha düz olması lazım
-Beyaz noktalar düzgün olmamış
İyi çalışmalar.

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Sevgili 13 yaşındaki arkadaşımız, aslında son mesajınızı okuyup "hı hı" yazıp tebessüm ile çarpıya basmak da olasıdır fakat ağaç yaşken eğilirmiş, sizi eğip bükmek haddimize değil tabii ki fakat neticede ortada paylaşlan ve kendisi için yorum istenilen bir çalışma mevcut, biz burada bireysel değil toplumsal eleştrilerde bulunacağız haliyle.

Diğer konunuzda da gördüğüm üzere ısrar ile:
Yorumlarınız beklıyorum
yazmışsınız.

Arkadaşımız ise size :

-kaş ve bıyık yoktu avatarlarda yanlış mıyım ?
-Gözler iri baya bir iri olması gerekiyor
-Burun sivri gibi değilde biraz daha düz olması lazım
-Beyaz noktalar düzgün olmamış
İyi çalışmalar.
Yazmış.

Yani eksik yönlerinizi yazmış, hatalarınızdan bahsetmiş.
Ne güzel, zahmetli ve kafa yorucu bir iştir bu.
İşinizi gücünüzü bırakıp bir başkasına ayırırsınız o kıymetli vaktinizi.
Sonunda cevaben gayet azotlu bir mesaj alırsanız bu artık tebessümlük bir durumdur.

Kendisine nezaketen teşekkür etmek yerine

Olduğu kadar Daha 13 yasındayım
Şeklinde bir yorum yazmışsınız, bu durum bu aralar çok sık zikredilir oldu, amacınız eksiklerinizi öğrenmek değilse -ki her insanın eksiği olabilir kimse kusursuz değildir- neden yayınlıyorsunuz bunları merak konusu.

Bakın bir mantık var ve çok basit, şayet insan keskin "benci" egolara sahipse bence çalışma ekleyip hadi yorumlayın yazmamalı, bunu yapmıyorsa da gelen eleştrileri kaldırabilme yetisine sahip olmalı.
Hepsi bu :)
(Bu yetiye sahip olabilmek belli ki büyük olgunluk ister, ama bir yerden de başlamak gerekir.)

Bu konuda birçok yazımız mevcut forumda, okuyun onları, çok okumak insanı sandığınızdan daha çok geliştirir.
Ve Okumak iyidir, okurken hafif müzikler dinleyin, bu, okuduğunuza daha çok yoğunlaşmanıza birebirdir.

Artı olarak "Olduğu kadar Daha 13 yasındayım" yazmışsınız hani.
13 yaşında olmanızın size eleştriler konusunda bir avantajı olamaz zira hatalar yaşa ve kişiye göre değil literatüre göre değerlendirilir.

Bu çalışmanız sizin tabiriniz ile "Olduğu kadar" ise bunu buraya ekleyip hangi konuda yorum almak istediniz ben bilemem, kimse bilemez.

Son olarak Yola "Olduğu Kadar" ile çıkmak farklıdır; "Daha iyisi nasıl olabilir?" ile çıkmak farklıdır genç arkadaşım.
Zira birincisi sabit; ikincisi ise devingendir, bilinir ki içilmez durgun sudan, olmamak için hasta.

Ben yorumumu yazayım çalışmanıza:

Güzel olmuş.

muratata

Üye
Tepki
1
13.yaşında eleştirilere "bu kadar !" diye cevap verir kendi bildiğince birşeyler yapmaya çalışır,
15.yaşında "grafikerim !" olur,
18.yaşından sonra işsiz kalınca "grafik namına ne olursa,kaç para olursa yaparım !" olur,
böyle böyle yıllar birbirini kovalar, günün birinde "grafikerlik hak ettiği itibarı görmüyor !" olur ....
o zaman yıllar öncesine gidip "acaba ben zamanında bu işi ciddiye alıp gereken itibarı gösterdim mi" demek lazım ?!

Nacizane düşüncem.

Fatih D.

Üye
Tepki
2
Abi Hadsizlik Ettıysem ozur dılerım ::

Biseyler oğrenmeye geldım abı yardımcı olursanız sevınırım

Yorumlar ıcın sağolun

Tepki
1
bu nasıl bir yorum bu nasıl bir izah karşınızdaki 13 yaşında daha ergenlik sıkıntıları yaşayan kendin keşfetme yolculuğuna yeni çıkmış bir genç . ben bir öğretmenim. resim öğretmeniyim. böyle korkunç yorumların böyle yok eleştirilere katlanacaksın söylemleriyle hoş görüleceğini ummanız hatta. elbetteki yanlış olabilir gencin savunması ama işine gelirse buraya eklemişsin bizde yorum yaparız yoksaa..... iki gün sonra karşımıza grafiker diye çıkarsın mazallah. tarzında bir yorum hiç yapıcı değil. sanattan üretmekten insanları söyle soğtuyoruz. bırakın çocuklar denesin öğreşsin söyleyin eksiklerini böyle olmamış değilde böyle olsa daha iyi deyin yüreklendirin. tam bir sanatçı kompleksi. hem bunun matematiğini kim biliyor ki. sanat kişisel yorumdur. bazen en saçma bulduğumuz tasarım popüler olur. siz çalışmadınız mi hiç benim bir kaç yıllık iyi bir reklam ajansında deneyimimi var yaparsın matematiği doğrudur emek vermişsindir adam gelir senin en vasat gördüğün tasarımı beğenir.
13 yaşındaki gence gelince oğlum çalış öğrenmenin sonu yok hiç bir zaman sınırı yoktur yeni şeyler yapmanın. bence gayet güzel. yaşına göre düşünürsek çok iyi. çünkü bir 10 yıl sonra sen 23 yaşına geldiğinde çok iyi işler yapabilirsin. durmak yok:)

Yukarı Alt