coreldraw da soru ve sorunlarınızı burada cevaplayalım..

Durum
Konu kapatılmıştır.

bluefire

Üye
Tepki
0
teşekkür ederim ....

bir sorum daha olacak corel draw 12 de dekupe yapmak mümkünmü???? site deki dekupe yapma dersini inceledim ve orda dekupeyi corel x3 de yapmış... ben şu anda corel 12 de dekupe yapamıyorum... acaba bunun başka bir nedeni olabilir mi ???

Tepki
100
aslını işterseniz dekübe corelde yapılmaması gereken bir konu.
olmaz demiyorum tabiiki.
dekübenin bir değil bir kaç yolu vardır.
bu elinizdeki nesne yada resime göre değişebilir.
arka planı düz ve karmaşık değilse colormask yapılabilir.
ama photoshop dekübe için birinci tercihimdir.
saygılar...

Tepki
74
ayrıca coreldraw programının ek programlarından CorelPhoto Paint'tede yapabilirsin ps kadar çok özelliği olmasada genede iyi şeyler çıkarabilirsiniz

bluefire

Üye
Tepki
0
merhabalar ... tekrar bir soru sormak istiyorum.. corelde normal bir kare çizdikten sonra bu kareye bir perde veya Türk Bayrağı yapıp buna dalgalanma efekti verebilirmiyiz????

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
Sayın bluefire; İstediğiniz efecti corelde tek bir komut ile yapamazsınız. Fakat Envelope Tool ile istediğiniz şekilde eğip bükebilir, (Dalgalanıyormuş gibi) daha sonrada farklı araç çubukları ile gölgelendirmeler yapabilir ve daha gerçekçi bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Saygılar.

masserk

Üye
Tepki
0
Ben utanarak bir şey söylemek istiyorum soru sayılmaz ama
Bende de coreldrv x3 var inanın onun hakkında hiç ama hiç bir şey bilmiyorum..
utanıyorum lütfen gülmeyim gercek bu..yazmak istedim başka bir yerden bunu ben ögrenemem.. Kitap filan varsa okumak istiyorum..Kurcalamakta fazla istemiyorum bozulur diye.. Hocakalın gidiyorum.. haklısınız.... başka söze gerek yok..

Tepki
100
forumda istediğiniz tarzda materyaller, dersler ve konular var.
corel ile ilgili topikte inceleme yapar yada sitenin en üst kısmındaki arama motorunu kullanırsanız istediklerinize ulaşabilirsiniz.
saygılar...

zeybek

Üye
Tepki
0
merhabalar. bendeki corel 4 te yazı karakteri çok az fazlalaştırmamız mümkün mü?:cool:

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
Elbette mümkün. Forum içerisinde farklı yazı fontları bulabilirsiniz. onları download ediniz ve daha sonra corelinizle birlikte gelen font navigator ile yükleme işlemi yapabilirsiniz. Veya indirdiğiniz yazı fontlarını Windows/Fonts klasörü içerisine kopyalayarakta font sayınızı arttırabilirsiniz.

Saygılar.

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt