coreldraw da soru ve sorunlarınızı burada cevaplayalım..

Durum
Konu kapatılmıştır.

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
Sana gösterdiğim yöntem ile 3 obje de nokta birleştirmesi yapabilirsin. tek bir noktada ikiden fazla birleştirme yapmak mümkünüdür. fakat aradaki çizgi olmadığı zaman ve birbirinden bağımsız iki daireyi CTRL+L ve Weld harici başka bir yol ile birleştirmeniz mümkün değildir.

aşağıda weld ile nasıl birleştirme yapacağınızı göstermeye çalıştım.

bağımsız nesneleri seçtiğiniz zaman yukarıda açılan menüden Weld butonunu tıklayarak birleştirme işlemi yapabilirsiniz.

Saygılar.

havva

Üye
Tepki
0
ben daha yeni öğreniyorum arkadaşlar.üniversiteye de gitmedim.bröşür yapmak i
stiyorum.yardımcı olurmusunuz.

Tepki
100
@havva

broşür yapmak istiyorsunuz ama, corel hakkındaki bilgi ve beceriniz hangi seviyede bilemiyoruz arkadaşım. forumdaki mevcut broşür çalışmalarını inceleyebilir, çalışmanızda taklıldığınız yerleri buradan sorabilirsiniz.
saygılar...

A

aleyoop

Misafir
selam arkadaşlar corel 12 kullanıyorum.eps ile aldığım logoları corel 12 fomatına çeviremiyorum bunun bir yolu varmı.bu logoları ploterda kesimde kullanıyorum.olmayınca logoyu freehand veya corelde kendim çizmek zorunda kalıyorum. ayrıca aldığım logo cd sinde hazır corelde çizilmiş logolar var.bunları corel 12 ye göderince açmıyor sadece gri zemin üzerinde ya corel 9 yada corel 11 yazıyor.bu logoları corel 12 olarak kullanmam mümkünmüdür sevgiler

iki kere yazmışım kusura bakmayın

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
Sayın aleyoop, Kullandığınız corel formatıyla alakalı sorunlar yaşıyorsunuz. Size kısa zamanda corel draw X3 veya X4'e geçmenizi tavsiye ederim. Böylece eps dosyalarını corel draw içine import etmekte sorun yaşamayacaksınız. Aynı şekilde diğer sorunlarınızında ortadan kalkacağına inanıyorum.

saygılar.

xml

Üye
Tepki
0
selam
coreli açtığımızda beraberinde corel'in internet ana sayfasını da açıyor.
bunun açılmaması için bi ayar varmı
teşekkürler

Tepki
100
@xml

corelin güncellemelerini kapatmalısnız.
yada bekleyip güncelleştirmeleri yüklemelisiniz.

Tepki
0
A3 boyuntunda yaptığım tasarımımı küçülttüğüm zaman kenar çizgileri (kalınlıkları) ve paragraf textklerim aynı boyutta kalıyor. Küçültüğüm oranda bunlarında küçülmeisni istiyorum.

Ayrıca işyerimde kullandığım bilgisayarımda Coreldrawı klavyeden kullanamıyorum. Bütün kısayollar kapalı gibi. Yön tuşları dahi çalışmıyor.

Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt