coreldraw da soru ve sorunlarınızı burada cevaplayalım..

Durum
Konu kapatılmıştır.
Tepki
100
@duygusal_27
arkadaşım bu çalışmanın bir standardı olmaz.
ya bu dersane işi bilmiyor. yada siz ilk kez yapıyorsunuz.
soru bankası yada kitapçık öğretmen yada dersane ile koordineli olarak yapılır.
özelliklede matematik, fizik ve kimya gibi derslerde mutlaka öğretmenlerle diyalog içerisinde olunmalı.
sorulardaki şekiller, görseller yada problemler sık sık incelenmeli, hatalar tespit edilip düzenlenmeli. şekil ve görselleri yapabileceğiniz programlar tedarik etmelisiniz.
saygılar...

seymenkg

Üye
Tepki
0
arkadaşlar meraba bana bır desen geldı.taradım ve tam calışmaya başlarken elektrıkler kesıldı.desenı de fırma goturdu.bu taradığım desenı kaydetmedim,tekrar bu desenı corelde bulabılırmıyım boyle bır ozelliği var mı?

Tepki
100
@seymenkg
corelinizi tekrar çalıştırdığınızda size otomatik kurtarma soracaktır.
sormadı ise yapacak pek bir şey yok...

seymenkg

Üye
Tepki
0
@eminecik
deseni firmadan tekrar istedim.yınede cvp icin teşekkurler.

arkadaşlar mrb bu font aramayla ilgili bir sorunum var yardımcı olursanız cok sevınırım.
aradığım fontu işaretleyip entera basıyorum fakat ucretlı bır sıteye bağlıyor.her aradığım fontu bulabıleceğim ücretsiz bir site biliyomusunuz.
artı bana bır japonca fontlu bir yazı geldi bunu nasıl baskıya gonderebılırım.yardımlarınız icin şimdiden teşekkurler.

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
Aşağıdaki konuları incelerseniz size font konusunda yardımı olacaktır.

https://www.grafikerler.org/fontlar-amp-yazi-karakterleri/1981-font-siteleri.html

https://www.grafikerler.org/fontlar-amp-yazi-karakterleri/2202-ucretsiz-fontlar.html

https://www.grafikerler.org/fontlar-amp-yazi-karakterleri/1607-font-siteleri.html

Japonca olan yazı için mutlaka aynı karakterde yazı karakteri vardır. O yazı karakterini temin edebilirseniz Corel Drawda CTRL+F11 tuşlarına bastığınızda İnsert Character menüsü açılır. Bu menüden japonca fontu seçer ve istediğiniz harfleri corel ekranına sırası ile alabilirsiniz.
Fontu bulamazsanız başka bir yöntemde çizmektir. Fakat elinizdeki döküman yüksek kaliteli ise direk çizime çevirerek şansınızı denemenizi tavsiye ederim.

Saygılar.

canmaks

Üye
Tepki
0
Kardeşim ben bişey soracam;
herhangi bi resmi corele çagırdıgımda resmin orjinal rengi bozuluyor gibi sanki, canlılık kayboluyor. sebebi ne olabilir.Çözüm önerinizi bekliyorum

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
Soldaki araç çubuğunda " Pattern Fill Dialog " ve " Texture Fill Dialog " seçeneklerini bir inceleyin. Belki istediğiniz tarzda birşey bulabilirsiniz. Fakat istediğiniz gibi birşey yapamazsanız resim olarak internetten arattırarak o resmi doku olarak kullanabilirsiniz.

Saygılar.

Tepki
0
çok teşekkür ederim yardımınız için

internetten buldugum doku resmini nasıl uygulaya bilirim yaptıgım çizime teşekkürler

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
Zemin olarak kullanacaksanız eğer Zemini oluşturacak bir çerçeve çizin. Daha sonra kullanacağınız dokuyu seçin ve sırası ile " Effects / PowerClip / Place Inside Container " seçenekleri seçiniz. Mouse imleciniz büyük siyah bir ok olacak. O ok ile çizdiğiniz çerçeveye tıklayınız.
Dokunun yerini ayarlamak için dokuyu powerclip yaptığınız çerçeveye sağ tıklayın ve " Edit Contents " seçeneğini seçin. Yerini ayarlama işleminiz bittikten sonra sol alt köşede " Finish Editing Ebject " seçeneğine tıklayın.

Eğer şekilli olarak kullanacaksanız; Şekli çizdikten sonra yine powerclip seçeneği ile uygulama yapabilirsiniz.

Saygılar.

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt