desen tarama ve çalışma stilleri

Superturkishman

Emprime
Tepki
5
desen taramadan önce desenimizin tarayıcıya iyi oturmasına güzel bir düzlem şeklinde taramaya özen göstermeliyiz

bikaç püf noktası

1.tarayıcımızın kapagına beyaz kağıt yapıştırarak desen taramasını cok daha netleştirebiliriz
2. numunemizi bir kartona yapıştırarak cok daha sağlıklı bir tarama yapabiliriz
3 koyu zemin üzerindeki gümüş varak tarayınca ışık alacaktır içindeki vektörleri tek tek çizmek zorunda kalabiliriz kolay yolu desenin üzerine şeffaf kagıt (okulldaki resim defterlerimizde olan ince kagıt) yapıştırarak basit bi şekilde renk alabiliriz
4 koyu zemin üzeriindeki koyu renkler fazla belli olmaz tarayıcımızın camına 2adet film yerleştirdiğimizde yüzde 50 60 oranında bunu engelleyebiliriz

çalışma stilleri

1 flok desenler herzaman 1 milim daha ince çalışılmalıdır
2 pigment basılacak bir desenin tramları gayet seyrek ve acık olmalıdır

bunlar bi kaç püf noktası sadece kendi çalışma stilimdeki uyguladıgım yöntemlerdir
iyi çalışmalar

Tepki
2
anlatım için teşekkürler..
birşey sormak istiyorum.koıyu zeminler için verdiğin püf noktasında bahsettiğin film ne filmidir...malum başımızın derdi bu koyu zemindeki koyu desenler..ben sağına soluna beyaz kağıt yapıştırıyorum biraz beyaz dengesi sağlıyorum ama daha faydalı bir yöntemmi diye
lfilm olayını merak ettim

lepka

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar ben iç içe olan renkleri çözmede çok sıkıntı yaşıyorum.Mesela bir renk koyu sarı onun içinde de saçık sarı,giri ve de açık siyah renkler var. Onları nasıl çalışmam gerekebilir.İlginiz için şimdiden sağolun

Superturkishman

Emprime
Tepki
5
@lepka

bu gibi durumlarda birbirine yakın renkler den birini path alanında çizmelisin daha sonra diğer renk alıp dğer renkten kestiğinde iki rengi birbirinden ayrıstırmıs olursun ama mecbur birini çizeceksin en hızlı yöntem bu bildiğim

çukurova

Üye
Tepki
0
ben emprimede çalışıyorum corel ağırlıklı bütün çizimlerimi oradan yapıyorum tramları photoshopta alıyorum verdiğiniz her bilgi çok faydalı teşekkür ederim

serseri

Üye
Tepki
6
Bende çok teşekkür ederim supermen hiç bi yerde olmayan bilgileri bu site aracılığıyla bizimle paylaşıyorsunuz ne kadar teşekkür etsek azdır. size ve yönetiminize teşekkürlerimi sunuyorum.

derslerin decamını dilerim.

Yukarı Alt