Emprime Soru - cevap

Durum
Konu kapatılmıştır.

Superturkishman

Emprime
Tepki
5
arkadaşım tahmini cevaplar verdiğim için net biirşey söylemek gerçekten zor oluyor roun seceneiğini sectiğinde kare kare cıkması olanaksız bu senin ana kanalından yani tramı verdiğin kanaldan kaynaklanan bir sorun sanırım ölçüleriyle alakalı olabilir rengin tonu ile alakalı olabilir senden bir ricam üzerinde calıstıgın o dosyayı psd formatında yüklersen bende onu çekerim ve nerde hata yaptıgımızı bulur nasıl olabileceğini söylerim

Superturkishman

Emprime
Tepki
5
@damage

tamamdır dostum sorun şudur desenin resulasyonu 72
photosopta bir deseni çalışırken en iyi sonucu alabilmek icin en az 300 resulasyonda çalışmalısın 72 dpi ile tram verirsen kare kare cıkması normal sonuc deseninin ebatlarıda cok küçük oldugu için bu tip bir durumla karşılaştın

image - image size seçenklerinini secerek resulotion yazan yere ulaş 72 yazan yeri bu desen için 400 yap ve bir daha tram atmayı dene düzelecektir saygılar

damage

Üye
Tepki
0
arkadaşım resulasyon 300 yapmam gerektiğini biliyorum öle yapıyorum ama büyük dosya ekleyemdiğim için küçülttüm ilk yoaldığım resimde resulasyon 300 dü başak biyerde bi yanlış yapıyorum herlde sabah sabah senide uraştırdım sağol yinede.

Superturkishman

Emprime
Tepki
5
sevgili arkadaşım o zaman sorun surdan kaynaklanıyordun sen ilk bitmap yaparken yani deseni half sonescrren moduna getirirken sana resulasotunu output die bir daha sorar sen orayı 50 veriyorsun büyük ihtimalle o yüzden dir sanırım ana desenin 300 fakat bitmaplarken output yazan yerde 50 verdiğin için böyle çıkıyor sanırım image mod bitmap secenegini secerken output yazan yeri bi kontrol edip öyle denermisin bekliyorum

çizgi001

Üye
Tepki
0
@cansu

ctrl+p yaptıktan sonra (separations) ayarına gir print separations bölümünü işaretle altta renkler var hangi rengin çıkışını almak istiyorsan onu işaretle ve printle
kolay gelsin

ShowTime

Üye
Tepki
0
@okyanus

bende bu işe başlamdan önce hiç bi bilgim yoktu (neydi o acemilik günleri yavs...!). kursa başladım. corel ve photoshop programlarını sadece yüzeysel ve bi iki pratik yaparak geçiyolar. ama olayı kavramanda yardımcı oluyor neticede. iş ortamı ve kurs ortamı bambaşka. benim tavsiyem kursa başlamandır. onun dışında alt yapıyı alamazsın corelde ve photoshopta. eğer kursa gidersen bide empirme sekteründe de işe başla daha bi artı olur senin için ;) fakat sadece kursla corel ve photoshop örenilemiyor, tam bi facia oluyor iş görüşmeleri ve denenmeler:)

ShowTime

Üye
Tepki
0
aa..! yazdığım cevabı başka bi arkadaş vermiş yavs. neyse yeniyiğm sitede acemiliğime verin :) bide siteyi test edeyim ben bi yavs bakalım bi sorunla karşılaştığımda cevap olarak nsl bi zamanda yardımcı oluyo arkadaşlar :) şöle basit bişey olsun hımmm. aa.! ya da bilmediğim bişey sorim. corelde 6 renkli bi iş ve kırmızı renk yüzlerce parçadan oluşuyor ve her birinin ayrı ayrı kenar kontürleri var farklı kalınlıklarda. ben bu kırmızı rengi freehand programındaki gibi sadece kırmızıyı seç dediğim gibi seçebiliyomuyum ve bu kenar kontürleri deseni büyüttüğüm zaman aynı kalıyor, orantılı olarak büyültebilirmiyim hepsini aynı anda ama kontür kalınlıkları birbirinden farklı. corelden scale with image yapıyorum büyüyor orantılı olarak ama hepsi aynı kalınlıkta oluyor?

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt