Emprime Soru - cevap

Durum
Konu kapatılmıştır.
Tepki
0
merhaba arkadaşlar, photoshop kurduktan sonra desen çalışabilmemiz için ayarlarımız ne olmalıdır?

Superturkishman

Emprime
Tepki
5
@desen_desen

@desen_desen

path bir objeyi çizdikten sonra ctrl+enter tusu ile secili hala getirip kanala atmaya yarar arasındaki baglantı budur

photosop kurduktan sonra çalışmak için herhangi bir ayar yoktur sadece bi kaç kıstas vardır resulasyonun en az 300 dpi olması pen aracınısın secilmesi gibi

Tepki
0
@SuperTurkishMan

Paylaşımınız için çok teşekkür ederim,bu güzel paylaşımın sayesinde path de çizip kanal yaratmayı öğrendim :) Başka sorularımda var,yardımcı olursan çok sevinirim,hatta detaylı anlatırsan minnettar kalırım:)

1- Ben çizimlerimi Corelde yapıyordum.Tramları photoshop da veriyordum, fakat baskı da problem çıkıyordu,tramlar olmuyordu renk geçişini sağlayamıyordum,genelde de tramlı olarak çıkarttığım asetat baskı da çıkmıyordu,neden olduğunu anlamış değilim.sence neden olabilir ? Bitmap'de output'un anlamı nedir? değer ne verilmeli?

2- Tram için de ayrı bir kanal mı açmak gerek?

3- Söylediğin kıstaslar nelerdir? rica etsem neler olduğunu ve nasıl olmasını gerektiğini yazarmısın? Benim tek bildiğim bu konuda bütün Anti-aliased kutularındaki işaretin kaldırılması

4- Çalışmamızı inch olarak mı yoksa cm olarak mı çalışmalıyız.

5- Bol tramlı bir desenin Tramlarını, renk ayrımını nasıl ayırabilirim.İzleyeceğim yol ne olmalı? Örneğin müşteri bana 7 renk bol tramlı bir tshirt getirdi,ve birebirini istiyor,ben bu tramları nasıl alırım :(

Şimdiden çok teşekkürler...

Tepki
0
SuperTurkishMan verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim..sanırım photoshop da emprime üzerine çok yol katetmem lazım :(

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt