Farklı stil'de yazı oluşturmak

Tepki
1
Yeni bir sayfa açalım.Araç çubuğundan "Type Tool" aracını seçelim ve yazımızı yazalım.

Yazı layerımızın bir adet kopyasını oluşturmak için Ctrl + J kombinasyonunu kullanıyoruz ve Orjinal yazı layerımızla background layerımızı birleştirmek için orjinal yazı layerımıza bir kez tıklayın daha sonra Ctrl + E basın.

Backgroundla orjinal yazı layerımızı birlestirdik bu layer seçili iken Filter -> Stylize açılır menüsünden -> Wind seçenegini seçiyoruz.

Ctrl + F kombinasyonuyla bunu iki kez tekrarlıyoruz.
Uyguladığımız efektin tam tersini yapıyoruz simdide yani wind seçenek penceresinden direction kısmında from the left i seçip onayladıkta sonra terardan Ctrl + F kombinasyonuyla bunu iki kez tekrarlıyoruz.

Image -> rotate canvas ile calışmamızı 90 Cw döndürüyoruz.
Simdi Filter - stylize - wind efektini uyguluyacağız biraz önceki yaptığımız işlemlerin aynısını hem left hemde right olark tekrardan uyguluyoruz sonra Image - rotate canvas ile çalışmamızı 90 CCW ile döndürüyoruz.

Image - Adjustments - Hue/Saturation uyguluyoruz.
Hue/Saturation ayarlarını kendinizde belirliyebilirsiniz.

Sİmdi kopya yazı layerınızın rengini layer style dan gradiend overlay dan degistirerek ve background layerına filter - distort - ripple efektini uyguluyarak çesitli ve güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

sonuç:

ripple efektinin yüzde değirini değiştirerek ve farklı efektler uygulayarak farklı sonuçlar elde edebilirsiniz

ebruzorlu

Üye
Tepki
0
ellerinize sağlık güzel paylaşım ama bide yapabilsem :S fireworks 8.0 kullanıyorum szin kullandığınız farklı sürüm heralde. 8.0 da aynı işlem nasıl yapılabilir ? yardım ederseniz sewinirim şimdiden teşekkürler

Ömer YILDIZ

Admin
Yetkili Kişi
Tepki
92
Bu ders photoshop ta hazırlanmıştır. Photoshop un herhangi bi sürümünde bu dersi uygulayabilirsiniz.

ebruzorlu

Üye
Tepki
0
teşekkürler zaten photoshop dersi oldğunu sonradan farkettim :) peki aynı işlemi fireworksde yapma şansım varmı ?

Ömer YILDIZ

Admin
Yetkili Kişi
Tepki
92
Yeteneğin ve bilgin varsa yapabilirsin.. bire bir aynısı çıkmasa bile amacına ulaşırsın.

Yukarı Alt