freehand soru ve sorunlarınızı Burada cevaplayalım.

Durum
Konu kapatılmıştır.

Fatih Çelikhan

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
4
Freehandin hangi versiyonu belirtmemişsini ve kullandığınız platformu belirmemişsiniz ama aşağıda yazacaklırım insallah işine yarar. Yazdıklarım FreehandMX içindir. ben uyulyorum sorun yok düzeliyor.

PC kullanıyorsanız;

C:\Program Files\Macromedia\Freehand Mxa\English
klasorüne gidin ve orada Firs Run isimli bir klasör göreceksiniz. o klasoru olduğu gibi masa üstüne taşıyın. DİKKAT Taşıyın diyorum Silmeyin sakın.

simdi freehanimizi çalıştıralım.
çalıstıktan sonra freehand ilk kurulduğu halde açılacaktır.

yine ayrı yerde aynı klasörleri oluşturmuş olacaktır.

şimdi freehand sorunsuz açıldığına göre.

bizim standart a4 ayarları yada kısa yollar bu klasör içinde göreceksiniz. sizin eski ayarların bulunduğu dosyaları masa üstünüzdeni klasörünüzden alıp ykarıda belirttiğim yerdeki yeni oluşturulan klasor içindekilerle yer değiştirin.

kolay gelsin.

eğer bu işlem karmaşık geldiyse, eni iyisi freehande yeniden kurun. :D

Tepki
0
merhaba...bi yazıyı tarayıpta çizdiğinde nasıl ovel şeklini verebilriz.normalde ctrl+shıft+y ile oluyor ama bu yazıyı tarayıpta çizdiğim için olmuyor yardımcı olursanız sevinirim çok acilll.......taramamdaki sebepte o yazı karakterinin olmaması,,,,, teşekkürler

Tepki
0
bu durum macintosh da ise napmam gerekiyo.Freehandi yeniden kurdum ama hicbir degibiklik olmadi...:confused:

@aDoBe

Tepki
0
taranmış yazılara bu islemi uygulayamazsın. dafontta fontu bulmaya çalış yada buraya bi kopyasını koy bakalım elimizde var ise yardımcı olalım arkadasım

yada simdi aklıma geldi ikinci bir yöntem var gayet güzel bi yöntemdir kendileri.
harfleri tek tek kopyalayıp text ile açtığın bir kutucuğa yapsıtır.dediğimi anladın umarım.bu büyük A harfine basınca yazı yazıyorsun ya hah iste oraya harfleri tek tek kopyala yapıstır yap sonra o senin dedğin ctrl+shift+Y yap bu sekilde de çözebilirsin

Tepki
0
@sportman

evet sportman arkadaş çok önemli konulara değinmiş bir tasarımcının en çok bilmesi gereken konular bunları yapamayını özellikle ilk dört maddeyi yerine getirmeyeni bir iş yerinde (ajansta ya da bir matbaada) tutmazlar zaten

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
@sportman

Sorduğunuz soruların cevabını bu konu altında bulamazsınız, çünkü bütün bu soruların cevapları başka topikler altında verilmiştir. Bu topik altında sadece program ile ilgili sorularınızı yanıtlıyoruz...

Diğer soruların cevabı eğer arattırırsanız forumumuzda mevcuttur.

Tepki
0
freehand de yaptıgım bi resmi photoshop a aktarmak için ne yapmalıyım.cok uğraştım ama olmuyo.jpeg yapınca hepsi geliyor

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
@melek aktaş

Arkasında zemin olmadan freehanden photoshop a getirmek için frehand de getirmek istediğiniz nesneyi copy yaptıkta sonra photoshop a gelip paste diyorsunuz. Gelen pencerede vector smart işaretli olacak... Nesne vectorel olarak photoshop a gelmiş olur... Arkasında da zemin olmaz...

Kolay gelsin

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt