grafik tasarım eğitimi ile ilgili lütfen yardım

esraBACI

Üye
Tepki
0
arkadaşlar merhaba
yardımınıza ihtiyacım var.konuyu doğru yerdemi açtım bilmiyorum ama..
yaklaşık 1yıldır muhasebecilik yapıyorum(benim kişiliğime çok zıt bi departman ama mecbur kaldım)ve çok uzun zamandır grafik tasarım eğitimi almak istiyorum.fakat eğitimi nerden alırsam daha sağlam olur.benim gibi bu işe kurs ile atılmış olan arkadaslarım varsa cok rica ediyorum yardımlarını esirgemesinler.
kursu bitirdikten sonra matbaada calışmak şartmı?kendimi nasıl geliştirebilirim.kursa başlamadan önce yapmam gereken bir ön hazırlık varmı?hayal gücüm konusunda bi endişem yok fakat çizimle alakalı sorun yaşıyabileceğimi düşünüyorum.fikrini sorduğum bikaç arkadaş desen kursuna gitmemle alakalı fikirlerini beyan ettiler.sizin önerebileceğiniz (ist. avrupa yakasına yakın) bir desen kursu varmı?bu işi senelerdir yapan profesyonellermiz; sizce meslek seçimi konusunda çokmu geç kaldım.1986 doğumluyum.
çok rica ediyorum fikirlerinizi paylaşın.söyleyebileceğinz tek bir kelime bile hayatımın dönüm noktası olabilir.şimdiden çok teşekkür ediyorum...

Superturkishman

Emprime
Tepki
5
hiçbirşey için geç kalmıs sayılmazsınız hayal gücünüz varsa çizim sorun değil zaten bu işte hayal gücü çizimden cok daha önemlidir avrupa yakasında cok güzel kurslar var gidip buralarda programları ve onlarla neler yapabileceğiniz öğrenebilirsiniz gerisi zaten size ve hayal gücünüze kalmıs bir olay çok pahalı bir tercih etmenizi tavsiye etmem programları öğrenseniz kafi

Fatih Çelikhan

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
4
Öncelikle SpuperTurkishMan'e katılıyorum. öğrenmenin yaşı yok, beyiniz çalıştığı sürece bu işi her zaman öğrenebilirsiniz.

Size önerim grafik alanını seçtiniz tamam ama frafiğin hangi bölümünde kendinizi yetiştirmek istediğinize karar vermeniz. zira bu bölümü kendi içinde birçok alt bölüme ayırabilirsiniz

örneğin; kendinizi basılı medya da dergi gazete mi yoksa katalog broşür alanında eğitebilirsiniz. ya da ne bilim endüstriyel çizimler ve tasarımlar yapabilirsiniz veya 3 boyutlu aleme reklam ve animasyon hizmetleri için kendinizi yetiştirebilirsiniz.

öncelikle bunlardan sizi mutlu edecek birini tespit edin ve ona göre yönünüzü belirleyin.

simdiden kolay gelsin.

Ömer YILDIZ

Admin
Yetkili Kişi
Tepki
92
Merhaba, ilk önce bir kursa başlamalısınız. Kurs görürken programlarıda iyi öğrenmeniz lazım çünkü kimi insanların hayal gücü muthiştir, kafasında güzel düşünceler projeler vardır ama program bilgisi az olduğu için bunu programda nasıl yapacağını bilemez. kurs görürken program bilginizide genişletirseniz sizin için çok daha iyi olacağına eminim. Kurs bitiminde matbaa yada bir etiketçide staj görmenizi öneririm..

Avrupa yakasında bu işi en iyi yapan bilge adam dır fakat oda çok pahalı, kurslar 5000 ytl den başlıyor. Bunun yerine superturkishman arkadaşımızında dediği gibi okadarda pahalı bir kurs şart değil bu işi öğrenmek için. şişlide bilgi eğitim meslek kursları var size tavsiye edebileceğim

Bilgi Teknolojileri Bilgisayar Kursları - Şişli:0212.291 72 02 ...

esraBACI

Üye
Tepki
0
yardımlarınız için teşekkürler arkadaslar..
grafikte bölüm olarak katalog kapağı,dergi kapağı,kartvizit tasarımı v.s. üzerine yoğunlaşmayı düşünüyorum.yazdıklarınıza bakarsam ''desen kursuna gerek yok
'' sonucunu cıkarıyorum.
eğer bige adam gibi aşırı ayrıntılı bi eğitime gerek yok diyorsanız sanırım en makulü yine sayın adminimizin dediği gibi bt tek.gibi bi kursta egitim almak yeterli

Fatih Çelikhan

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
4
matba işleri için kendinizi geliştirmeniz gerek.

bunun için freehand veya corel gibi bir vektörel çizim programı bunun yanı sıra Adobe Photoshop kesinlikle öğrenmeye başlayın. diğer yardımcı olacak programlırı zaman için size anlatırız.

turkmen

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar Sağolun Aynı Benim Durumu Arkadaş Yazmış Bened Okudum Artık Bakacağım Inş Bir Kursa Kayıt Oldum Sonra Gazeteye Falan Gireririm Ve Ya Matbaa Ya Neyse Saolun Arkadaşlar Hepinize Bu Güzel Paylaım Için Teşekkürlerimi Sunuyorum Saygılar

eDDy

Üye
Tepki
0
mrb ben liseye geçtim üniversitede grafik tasarımı okumayı düşünüyorum fakat o zamana kadar kendimi bu konuda geliştirmek istiyorum azda olsa photoshop kullanıyorum ve öğrenmeye çalışıyorum bilge adama kurs için gittiğimde yaşımın küçük olduğunu sölediler kendimi geliştirmek için başka hangi programlar üzerinde çalışabilirim yoksa bu program şimdilik yeterlimi bunu öğrenmek istiyorum

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
Programları ve yapılarını birbirlerine karıştırmaman açısından ilk başta bence tek tek öğrenmeyi tercih etmelisin. Herhangi bir kursada gitsen bu şekilde bir uygulama ile karşılaşırsın. daha gençsin. photoshopta kendini geliştir. Daha sonra vektörel programlar üzerine yönelebilirsin. Bunlardan bir kaçı Freehand,Corel Draw ve illustrator dür. İstediğin birini öğrenebileceğin gibi, ben hepsini öğrenmeni tavsiye ederim. Programları bir kurs sayesinde öğrenmen senin açındanda iyi olacaktır. İmkanın varsa bir kursa gitmelisin.

Ayrıca matbaa işleri ile ilgili grafik hazırlamak isteyen arkadaşların sadece program bilgileri ile bir yerlere varmaları mümkün değildir. Matbaacılığı öğrenmeleri gerekmektedir. Makas, Poza, Etek, CMYK, Spot renkler, Kros, Kesim payı, Taşma gibi o kadar çok detay varki bunların hepsinin bilgisine sahip olmanız gerekmekte. Her biri birbirinden önemli ayrıntılardır. Bu konudada forum içerisinde açıklayıcı bilgiler bulunmakta. İncelemenizi tavsiye ederim.

Saygılar.

Yukarı Alt