Hangi Vektör Programı?

Corel Draw mı? yada illustrator mü?

• Toplam katılım
    498
  • Poll closed .

boccek

Üye
Tepki
0
Kimi Corel kimi Freehand... Adobe illust. mukemmel bir programdır, renk konusunda mukemmel olduğu düsünüyorum.. çalıstığım yerde coğu corel draw kullanmakla geçti.. çoğu grafikerler tabii ki corel draw seçerler çünkü basit :))

U

User

Misafir
@boccek
rica etsem basit olan yerleri söylermisiniz coreldraw da :} coreldraw içerisinde adobe illustratör barındıgını biliyormusunuz? bende kullanıyorum coreldraw photoshop freehand ve adobe illustrator. ve en mükemmeli coreldraw diyorum. vector tabanlı tabiki yanısırada piksel tabanlı işlerde vermiş oldugu avantajları saymıyorum bile. ya animasyon işleri nide unutmuyorum tabiki. ayrıcada veb tasarım konusunda vermiş oldugu imkanlar coreldraw ın. size burda acıklamalı olarak hepsini gösterebilirim ve sitemizdede bahsettiğim 1 cok konu mevcut zaten. bence iyi düşünün derim :}

caylakop

Üye
Tepki
0
bende corelciyim ama amerikada coral veya Freehand bitti artık dünyada Illustrator proğramına yavaş yavaş bi dönüş var ve bundan bi 5 yıl sonra piyasada corel ve freehand kullanan grafiker kalmıyacak gibi görünüyor burdan bütün grafiker arkadaşlarıma tavsiyem yavaş yavaş herkez bi yerden başlasın ve Illustrator öğrenmeye çalışsınlar

ShowTime

Üye
Tepki
0
@caylakop

çok haklısın bizede müşterilerden gelen dosyaların alayı artık illustrator formatında. yurtdışındaki grafikerlerin çoğu geçmiş illustratore. ama crel freehand den daha iyi freehand çok falza çizimli dosyalarda acayip yavaşlıyor ve onun dışında baya bi eksisi var corele göre. gerçi artısıda yok değil :) netice olarak corel diyorum.

Tepki
0
COREL DRAW vectorel çizim programlarında üstüne tanımam desem çok mu büyük konuşmuş olurum bilmiyorum ama İLLEDE COREL:D
Freehand ısınamadım 1 türlü sevemedim işte hem Corel'i daha başarılı buluyorum bu anlamda dedim ya İLLEDE COREL

Yukarı Alt