Hangi Vektör Programı?

Corel Draw mı? yada illustrator mü?

• Toplam katılım
    498
  • Poll closed .

ilkblood

Üye
Tepki
0
sanırım MAC kullanan yok aranızda :)
gerçi hiç bir platformda Corel FH nin eline su bile dökemez o ayrı...

bayram7007

Üye
Tepki
0
corel derim başka birşey demem birde fh dosya gönderirken bitmap dosyalarını beraberinde göndermeniz gerekiyor zoor iş valla kolay gelsin herkese

teleset

Üye
Tepki
0
@SuperTurkishMan

bu biraz elmayla armutu karşılaştırmak gibi bir şey olmuş. Burada bahsi geçen programlar (CorelDraw,freehand,illustrator) vektrörel programlardır. photoshop pixel tabanlı bir programdır.

Freehand MX versiyonundan sonra geliştirilmesi durduğundan artık fazla tercih edilen bir program olmıyacaktır. Fakat şunuda göz ardı etmemek gerekir bugüne kadar yaklaşık 30MBlık bir program olan freehand çok büyük işler başarmıştır.

Corelmi Illustrator mü olayında ise corel illustrator programının yanında biraz daha basit kaçıyor, corel özellikle ülkemizde çok tutulan bir program yurtdışındaki işlere dikkat ederseniz çoğu ai formatındadır. Illustrator diğer adobe programlarıyla birlikte özellikle flash programıyla tam bir bütün halinde çalışmaktadır. Grafik tasarım işinde illustrator çok yakında ülkemizde de tam oturacak ve vazgeçilmez bir program olacak. hem corel hemde illustrator kullanmış biri olarak corel daha kolay olmasına rahmen illustrator diyorum. kullanmayan arkadaşlara tavsiyem programı tam olarak bir kere incelemeleri.

Superturkishman

Emprime
Tepki
5
@teleset

detaylı bilgi için sağol arkadasım lakin elmayla armutun birbirine karısma söz konusu değil corelin vektör phosotosup pixel tabanlı oldugunu hepimiz bilioruz kendi işimi yaparken benim için en hızlı program photosoptur o yüzden favorimdir corelde 1 saat te yapabileceğim bi işi photosop 10 dk kada yapmama imkan verdiğinden dolayı tercih sebebimdir pixel yada vektör olması sourn teşkil etmiyor benim için açıklamalarınızda meyveleri birbirine karıstırmamanızı tavsiye eder yorumlara cok daha güzel bir bakıs açısı ile bakmanızı tavsiye ederim iyi forumlar

corel frehand arasında corel corel psd arasında ise psd yi tercih ederim :)

ahmet bağ

Üye
Tepki
0
corel ve illustrator derim, ben corel x4 kullanmktayım ve gerckten çok basarılı diyebilrim ayrıca bir program kullanıyorsanız herseyden önce okullandıgınız programın arayüzü nekadar iyiyse okadar hızlı calısabilirsiniz zaten buda corel ve illustrator de mevcut olan mükemmel bir ayrıcalıktır.

doctor

Üye
Tepki
0
ben number one freehand diyorum çok süper bir program istedigin herseyi rahatlikla yapabiliyorsun... tabi istedigin herseyi yapabilmen için programi iyi çözmen gerekiyor... o yüzden size tavsiyem hemen freehande geçin bosverin coreli....

kripto

Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar ben Corel draw kullanıyorumç e tavsiye ediyorum bi de yaşadığım şehirde (Baküde) zaten illustrator ve ya freehand kullana da yok sayılır

Yukarı Alt