Illustrator Sorularınızı Bu Başlığın Altında Toplayalım

Durum
Konu kapatılmıştır.

nuriQocca

Üye
Tepki
5
anthony 286 isminde bir renk kodu varmıdır? Firma beni 'ti' ye mi alıyor? Font ismi gibi geldi ama renk kodumuz diyorlar? Ne demek istiyorlarda dillerinden anlamıyorum acaba? Varda ben bi-habersen bu renk kodlarına nereden ulaşabilirim ..Yardımcı olabilirmisiniz..
(Konuyu arattım ama ilgi başlığa rast gelmedim yardımcı olursanız sevinirim renkli arkadaşlar..)

Edit: pantoneyi anlatmaya çalışıyormuş..:clap2:

Tepki
74
Epeyce güldüm.

Müşteriniz Pantone diyecek yerde Antony demiş.
Biz de de motor ustalarının Westinghouse yerine Mestanhafız demesi gibi birşey..

T.Ö.

BakiCak

Üye
Tepki
0
Merhabalar,
Ai Cs5 kullanıyorum. Tiff yada jpeg olarak export ettiğimde aşağıdaki gibi çizgiler oluşuyor. Bu konuda yardımınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Tepki
74
Burada yığınla çizgi görüyorum.
Acaba hangisinin sorunlu olduğunu söyleyebilir misiniz?
Böylece daha fazla yardımcı olabiliriz.

Tuncer ÖZKAN

Tepki
74
Evet, anladım.

Bu sorunun nedeni şunlar olabilir:
1. Yüklediğiniz programda export filtresi sorunlu olabilir. Aslında en kaçamak yanıt bu!. Hani doktora gidince doktorun sorduğu ilk soru "sigara içiyor musun?". Eğer yanıtınız "evet" ise, doktor hemen ilk notu verir.

2.Bilgisayarınızın belleği yetmediği için böyle bir sorun oluşabilir. Bu da doktorun "alkol alıyor musun?" sorusu gibi oldu.

3.Yukarıdakilerin her ikisi için de doktorun kaçış noktası yok ise doktorun başı biraz beladadır.
O zaman, şunu diyebilirim.

Önce nesne veya nesne grubunu export (place) yapmadan önce Object>rasterize komutu ile fotoğraflaştırın. Daha sonra bu fotoğrafı place yapmayı deneyin. Place yaparken eğer tif olacaksa, sıkıştırma yapmayın, sıkıştırma algoritmasını none yapın. Jpg yapacaksanız, sıkıştırmayı minimumda, yani kaliteyi yüksek tutun.

Hâlâ sorun devam ediyorsa artık doktor diplomayı yakmıştır.
O artık sünnetçi.

Tuncer ÖZKAN

Tepki
0
arkadaslar iyi aksamlarr benim sorunum ilistratorda careleri veya herhangibir objeyi cm ve mm cinsinden buyutebilirmiyim; tamam bir dikdortgeni olculu yapabilmek icin once dikdortgeni secim ekrana bir kere tikliyoruz ve cikan iletisim kutusuna deger girebiliyoruz; fakat var olan objeyi olceklendirebiliyormuyuz; simdiden tesekkurler

rhinokurt

Üye
Tepki
11

Illustrator'de var olan bir objenin ebatlarını değiştirmek için obje seçiliyken üst bardaki W ve H kutularına değer girebiliriz.

Ya da menüden Windows> Transform' a gelip çıkan kutuda W ve H satırlarına değer gireriz.

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt