kurumsal kimlik çalışmama bi göz atarmısınız

Tepki
3
toyota logosuda dahil tamamı el emeğidir adres telefon ve web adresi tamamen sallamadır eleştirilerinizi bekliyorum

Bahtınur YILDIZ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
461
o puntoların hali ne öyle arkadaşım, derhal küçült onları ayrıca şirket fontunuda değiştir. bence...

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
öncelikle, kartvizitteki "isim soyisim" yerine türkçeye uygun bir şekilde yazarsanız daha iyi olacaktır... ayrıca o yazı çok ortada olmuş, biraz daha kaydırırsanız daha güzel olacaktır! bunlar haricinde diğer çalışmalar güzel ama KARTVİZİT üzerine durulması gerekiyor,birde font boyutu neden bu kadar büyük,font karekterlerinin de değimesi gerekiyor bu ayrı bir problem

xblack

Üye
Tepki
34
Logo biraz bulanık. Yazı karekleri Çok kötü. Adresler telefonlar her ne kadar hayali olsada tertip düzen olayı yok derecede. Bu iş bu şekilde grayscale çıkmaz. Cmyk basılması lazım. Bunlar önemli. Logo çizimi güzel. Paylaşımın için teşekkür ederim.

Tepki
3
aslında font o kadar büyük değil benim normal pcdeki resimde düzgün görünüyor burda büyük çıkmış:D

Tepki
7
A4 üzerindeki "SONKAR" çok göze batıyor gibi. Ayrıca font seçimin de iyi olmamış.

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
Şimdi hataları tek tek yazmayacağım, şunu söylemek yeterli olur galiba, burada bir kurumsal kimlik uygulaması göremiyorum. Kurumsal kimlikle ilgili biraz araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Logo renkleri, boyutları logotype renkleri ve boyutları, Uygulandığı yüzeye göre oranlanması, yerleşimi, font seçimi, tipografi ve bunun gibi sayılabilecek birsürü kritere oturtturulması gerekir kurumsal kimlik çalışmalarının... Burada bir standart oluşturulmamış...

mikaji

Üye
Tepki
0
Kurumsal kimlik çalışmaları üzerinde çalışılan Marka'nın haricinde , O markayı satan , kiralayan ,destekleyen firma veya kuruluşunda ayrıca sahip olduğu farklı bir logo , maskot , antetli kağıt , kartvizit , davetiye v.b. materyallerin tamamına denir.Yani burada yapman gereken şey arkadaşım ; Sonkar için bir logo tasarla , Sonkar için daha farklı renkler oluştur , güzel bir tipografik bakışla bunları efektler vererek düzenli hale getir daha sonra Toyota logosunuda bu kurumsal kimliklerin bir kenarında sade olarak kullan.Sonkar için bu çok daha hayırlı olacaktır.Yoksa düz Sonkar yazısı yazarak ve Toyota'nın bir logosunu koskocaman koyarak istediğin noktaya ulaşamazsın.Arkadaşların dediği gibi katıldığım bir nokta daha var.Puntolar ne kadar küçülür ,piksellere ne kadar çok yaklaşırsa o kadar daha güçlü bir çalışam meydana gelir.

Tepki
3
o kadar kötü olduğunu düşünmüyordum ben ama o kadar çok şey söylediniz ki yorumlar için çok tşk ederim mutlaka göz önüne alıcam bidaha ki çalışmamda görüşürüz

mikaji

Üye
Tepki
0
@gokhan_5

TAbiki arkadaşım mutlaka birilerinden fikir almak seni dahada çok güçlendireceksin.Ben kendi adıma konuşayım..Bundan 8 sene önce ,dergilerde çalışan abilerim ablalarımdan yardım alıyordum.Şimdi ise referanslarım arasında JTI , Petrol Ofisi , Microsoft gibi markalar var.Dergilerde çalışan kişilerden yardım alırken , yakın bir zamanda bir dergide grafik eki çıkartmaya abşlayacağım.Bunlar zamanla oluyor ama bu işi bilenlerin sözlerini göz ardı etmedikçe oluşuyor bu şeyler..
umarım başarılı olursun grafik hayatında.

sAygılarımla

Yukarı Alt