Logo tasarımında en sık yapılan 10 hata...

cold

Üye
Tepki
3
Levent Erden'in meşhur mottosudur;

"Türkiye'de herkes futbolu, siyaseti ve reklamı zaten bilir." Buna "tasarımı" da gönül rahatlığıyla ekleyebiliriz.

boo0

Üye
Tepki
5
Etkili bir logonun ortaya çıkması biraz da şansa bağlıdır. Ancak tasarım kurallarına uymazsa bir logo fazla da kalıcı olmaz en azından yenilenerek yoluna devam edebilir...

boo0

Üye
Tepki
5
@Erkal ÇOŞKUN

Çok popüler bir logo tasarlamak herkese nasip olmuyor diyim :) yanlızca tasarımcıya bağlı bir şey değil diyebilirim....

Zaten kaç tane ünlü logo var ki?

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
@boo0
Logonun popüler olması şans ile değil firmanın popülerliği ile doğru orantılıdır. İyi logo yapmak tasarımcıya bağlıdır. Popüler olması ise firmaya.

boo0

Üye
Tepki
5
evet firmanın payı büyük.

Aklıma nike nin logosu geldi örnek olarak. Biraz inceledim az önce Carolyn Davidson yapmış, Acaba aynı tasarımcının başka çalışmalarını bilen var mı? araştırdım ben göremedim.

Erkal COŞKUN

Hiç...
Uzman Üye
Tepki
470
@Erkan Nehir

Aynı şeyi yazıyordum dolaylı yoldan, okuyunca sildim. Benden çok yaşayacaksın :)
Aynen katılıyorum.

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
@boo0
Carolyn Davidson üniversitede öğrencilik yıllarında (1971) bu logoyu firma sahibi isteği üzerine yapmış. 35 dolar karşılığında :)
Bir süre sonra Nike hızla büyüyünce daha profesyonel tasarımcılarla anlaşma yapılmış. Fakat Carolyn Davidson unutulmamış ve firma sahibi tarafından elmas bir yüzük ve Nike firması hissesi ile ödüllendirilmiş.
Sanırım bu yüzden başka tasarım yapmaya ihtiyaç duymamıştır. :)

boo0

Üye
Tepki
5
firmanın popülerliği derken yine nike nin logosunu örnek gösterebilirim. logo ile firmayı ayırabilirmisiniz. başka bir logo ile ünlü olabilirmiydi acaba? kime sorsanız logoyu bilir acaba firma hakkında logodan daha çok bilinen bir özeliği var mı?

Yukarı Alt