Photoshopta Logo yapmak ( resimli anlatım )

Ömer YILDIZ

Admin
Yetkili Kişi
Kayıt
29 Temmuz 2007
Mesaj
2.320
Tepki
92
Elliptical shape tool(eliptik şekil aracı) ‘nda bir daire oluşturarak başlayalım.


Layer style window ‘u açmak için layer üzerinde çift tıklayın. Ayarları aşağıda gösterildiği gibi yapın.Rounded rectangle shape tool aracı ile rounded rectangle yani yuwarlatılabilir bir dikdörtgen oluşturun.Layer style penceresini açmak için layer üzerinde çift tıklayın we layer stilinizi aşağıda gösterildiği gibi ayarlayın.

Seçimi onaylamak için layer üzerinde CTRL tuşuna basılı tıtarak tek tıklayın. Select(seç) menüsünden apply modify contract yapın. Seçimin contract sekmesini 1 piksel yapın. Yeni bir layer oluşturun ve linear modunda syahtan beyaza doğru çizgisel biçimde bir eğim uygulayın. Layer modu, screen olarak değiştirin. Layer’ı 2piksel yapın.


Benzer şekilde (metalik efekt) ile daha fazla yuwarlatılmış dikdörtgen oluşturun(rounded rectangle) we birbirleri üzerine aşağıdaki gibi yerleştirin.

elliptical tool aracı ile bir daire oluşturun.Layer style penceresini açmak için layer üzerinde çift tıklayın. Layer stilinizi aşağıdaki gibi ayarlayın.

elliptical marquee tool aracı ile dairesel bir seçim oluşturun. Yeni bir layer oluşturun we Linear mode ‘da siyahtan şeffafa doğru bir eğim uygulayın.Layer modu, screen olarak değiştirin.Metninizi dairenin ortasına yerleştirin.

Layer style penceresini açmak için layer üzerinde çift tıklayın. Layer stilinizi aşağıda gösterilen ayarlara göre uygulayın.
işte sonuç:

 

nesokos

Üye
Kayıt
4 Ekim 2007
Mesaj
6
Tepki
0
Gösterdiğiniz derslerle yeni öğrenenlere çok yardımcı oluyorsunuz. Logo çalışmanız çok güzel ve anlatımınız anlaşılır olmuş teşekkürler :)
 
Kayıt
13 Ocak 2008
Mesaj
1
Tepki
0
Sitenize bugün üye oldum. Ve daha şimdiden hoşuma gitmeye başladı. Derslerin anlatımı çok güzel. Ama en çok hoşuma giden şey "teşekkürler" e verilen yanıtlar. Kullanıcıları kaale almanız gerçekten çok hoş.
Bende teşekkür ederim verdiğiniz ders için.

Ayrıca yapılan logo tasarımı çok güzel olmuş.
 
Yukarı Alt