Bu Toprağın Renkleri Basın Fotoğraf Yarışması

Yazar Tarih: 12 Mart 2013
foto

GÜBRETAŞ’ın 60. yıl etkinlikleri kapsamında düzenlediği “BU TOPRAKLARIN RENGİ – Basın Fotoğraf Yarışması’nın ana teması, “Anadolu Topraklarında Tarım”dır. Anadolu, geçmişten bugüne verimli topraklara ev sahipliği yapan, çok çeşitli tarım ürünlerinin yetiştirilebildiği, eşsiz doğası ve insanı ile dünyanın en renkli coğrafyalarından birisi.

Yarışmaya katılacak fotoğrafçılardan beklenti, yaşadıkları coğrafyaya ait eşsiz manzaraları, tarımsal amaçlı kullanılan Anadolu topraklarında canlanan bu renkli dünyaya ait kareleri, fotoğraf sanatının incelikleri ile ölümsüzleştirmeleri…

Katılımcılar; Türkiye’nin farklı bölgelerinden üretim, hasat, ekim, dikim, gübreleme gibi tarımsal faaliyetler ile bu alandaki insanları en iyi fotoğraf karesinde buluşturmaya çalışacak.

1 Eylül 2012 – 30 Nisan 2013 tarihleri arasında katılıma açık olan yarışma, Türkiye’de yaşayan kadrolu, kaşeli ve freelance olarak çalışan tüm muhabir ve foto muhabirlerine açıktır.

6-10 Mayıs 2013 tarihleri arasında jürimiz tarafından yapılacak değerlendirmenin sonuçları, 14 Mayıs 2013 tarihinde düzenlenecek basın toplantısında açıklanacaktır.

foto

 

 

Birincilik Ödülü : 5.000 TL

İkincilik Ödülü : 3.000 TL

Üçüncülük Ödülü : 1.500 TL

Mansiyon : 500 TL ( 3 ayrı katılımcıya, 500 er TL’lik mansiyon ödülü verilecektir.

Nasıl Katılacaksınız ?

Yarışmaya, bu site üzerinden elektronik ortamda yükleme yapacağınız fotoğraflarla katılabilirsiniz. Bir kişi, en çok 3 eserle yarışmaya katılabilir. Her bir eser için, bu sitede yer alan elektronik katılım formu, ayrı ayrı olarak doldurulup gönderilmelidir.
Kimler Katılabilir ?

Yarışma; yerel ve ulusal yayın organlarında halen kaşeli olarak çalışanlara, bu kuruluşlara dışarıdan hizmet verenlere veya bu kurumlardan emekli olan tüm gazeteci, muhabir ve fotomuhabirlere açıktır.
Teknik Bilgiler

  • Fotoğrafların, maksimum kalitesi (12) JPEG formatında, çözünürlük 300 dpi ve kısa kenarı ise en az 2500 piksel olmalıdır.
  • Fotoğraflar renkli ya da siyah beyaz olabilir.
  • Fotoğraflarda EXIF bilgilerinin (fotoğraf kimliği) bulunması zorunludur.
  • Fotoğraf üzerinde renk, kontrast ve kadraj düzenlemeleri dışında, photoshop ile dijital manipülasyon yapılamaz.

Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız!

Aslı SAYILIR