Ünlü Bilim Adamlarının Adlarından Tipografik Posterler

Yazar Tarih: 07 Nisan 2014

Mumbaili grafik tasarımcı Kapil Bhagat ünlü bilim adamlarının isimlerinden yola çıkarak kendi icatları ile birleştirerek onlardan tipografik harfler ile minimalist bir poster çalışması ortaya çıkarmış.Posterler Hindistan’da Bilim Gününü kutlamak için bir proje olarak oluşturulmuş bir çalışmadır. Bu güzel çalışmayı aşağıdan inceleyebilirsiniz. Ayrıca sanatçının sayfasını ziyaret ederek diğer çalışmalarına da göz atabilirsiniz. http://bhagatkapil.tumblr.com

Mumbai-based graphic designer Kapil Bhagat presents a different take on science with his typographic poster series, featuring names of famous scientists drawn in minimalist and witty style. With only a name written across the poster, Kapil manages to leave a cue about the scientist’s discovery or achievement that made him famous and somehow changed the world. The posters were created as a project to celebrate the Science Day in India, and can really work as great cheat sheets!”

minimalist posterler (9)minimalist posterler (10) minimalist posterler (8) minimalist posterler (7) minimalist posterler (3) minimalist posterler (4) minimalist posterler (5) minimalist posterler (6) minimalist posterler (2) minimalist posterler (1)

Doğan Çilesiz