Grafikerlerin uğradığı haksızlıklar.

farukcagla

Grafik Öğretim Görevlisi
Tepki
23
@lkmn20
Ben Istanbulda oturuyorum.
Konya'da grafik ve ajans dünyası nasıldır diye internette araştırırken bir çok ajans arasında aktif medya adındaki ajansı beğendim.
Belki o ajansta çırak grafiker olarak işe başlayıp ustalaşabilirsiniz. Onları gözüm tutmuştu. Kolaygelsin.

lkmn20

Üye
Tepki
0
Ajans veya normal bir esnaf farketmez farukçağla benim için önemli olan bu işi öğretebilecek birinin olması.Çırak da bu işe başlamanın ilk adımı tabiki fakat ajanslarda çırak olarak kabul etmiyor.Ajanlar için işi bilen olman gerekiyor.Ajanslar çırak eğilimine zaman ayıracak durumları yok ben bunu gözlemledim.İnşallah ben burdan bekliyorum bir usta çıkacak diye hayırlısı
Düşünceni paylaştığın için de teşekkür ederim.

Tepki
0
bence önce varsa eğer konya da grafikerlik kurslarına gitmeyi dene
daha sonra çırak olarak matbaa yada ajansta başlarsın
çalıştığın yerlerde sana kimse pek vakit harcayamaz

power26

Üye
Tepki
0
bende konyada yaşıyorum.konyanın insanı kadar emek hırsızı olamaz.işçi haklarının yendiği illerin en başında konya geliyor.esnaflıkta yok adamlıkta.

Tepki
0
ıkmn26 kardeş, ben Konyalıyım ve Türkçe öğretmeniyim. Yaklaşık 2 yıldır grafikerlik programı olan corel drawla ilgileniyorum. Bu programı öğrenmek için çok gece ikilere üçlere kadar yatmadım, öncelikle bir eğitim cd'si aldım. Geceleri evde ondan coreli öğrendim. Gündüzleri okulda çalışıyorum. Okulumuzun iki dergisini bedava gönüllü olarak dizgi ve tasarımını yaptım, bu aşamada matbaada çalışa grafikerlerden sorarak çok şey öğrendim

Tepki
0
ıkmn 20 kardeş, bu işi öğrencem dediysen Allah karşına çok güzel imkanlar çıkaracaktır ama sen de azimle öğrenmeye başlamalısın ve yılmamalısın. Paran varsa kurs da tavsiye ederim ama ben corel drawı öğrenmek için bir kursa para vermedi, gecelerimi verdim. Allah yardımcın olsun kardeş. Nt mağazalarında eğitim programları bulabilrsin

lkmn20

Üye
Tepki
0
Teşekkür ederim arkadaşlar ilgilendiğiniz için Fatih kardeşim senle irtibata geçeceğim.

Tepki
100
@power26
lütfen, bir gurubu, bir topluluğu yada bir kesim insanları zan altında bırakan yada hakaret içeren mesajlar bırakmayınız.
bu yaklaşımınızı şiddetle kınıyorum. sizin mesajınızı okuyanlar zannedecekki bu arkadaş konyalı bütün insanlardan bir zarar gördüde böyle yazıyor.
yazık. açıkçası sizin adınıza üzüldüm.

bu mesajı okuduğunuzda bana cevap mesajı değil konyalı bütün herkesten özür mesajı bırakın lütfen...

ayrıca bu sözlerim ve özür beklentim, size aynen katılan "Telve" adlı üyemiz içinde geçerlidir.

saygılar...

Yukarı Alt