coreldraw da soru ve sorunlarınızı burada cevaplayalım..

Durum
Konu kapatılmıştır.

Melek Kaya

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar, corel de havai fişek efektini nereden verebilirim? yardımcı olur musunuz?

nihat Y

Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar

X3 'te Türkiye iller haritası çiziyorum. Türkiye'ni çevresini kırmızı çizgi ile çizdim. İlleri de yeşil çizgi ile çizdim. Yanlız illeri renklendirmem gerekiyor. Bu amaçla yeşil çizgiyi kapattım ve renklendirdim. Ancak aşağıdaki resimde de görüldüğü üzere yeşil çizgi kırmızı çizginin üzerine tam oturmuyor. Oturmadığı için de kırmızı altta sırıtıyor. Yani tam olarak yeşil çizginin kırmızı çizgi üzerine oturmasını istiyorum. Çok şey mi istiyorum bilmiyorum. Ancak birileri türkiye haritasını benim istediğim şekilde renklendirebilmişse bir yolu vardır diye düşündüm.

İLGİLENEN ARKADAŞLARA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER;)

Tepki
3
Umarım yardımcı olabilmişimdir...

@Melek Kaya

Corel'deki havai fişek efekti aşşağıdaki resimde gösterilmiştir.

Tepki
0
slm arkadaşlar corel x4'de copy paste sorunu çok geç yapıyo en basit çizgi dahi copy paste yaptığımda yavaşlıyoo sebep ne olabilir yardımcı olurmusunuz

Tepki
3
@Kamil Mersin
Çalıştığınız PC'de daha önce başka versiyonlar ile aynı sorunu yaşıyormuydunuz, bunun çok nedeni olabilir.
Birde kullandığınız Corel X4 yasal ise programı temin ettiğiniz firma ile diyaloğa girin sorununuzu daha hızlı çözeceklerine eminim.

nihat Y

Üye
Tepki
0
tekrar merhabalar. Ahmed ustam daha önce dediklerini yaptım. resimde görüldüğü gibi 1. 2. 3. şehirleri söylediğin şekilde yaptım ancak 4. şehre geldiğimizde yine aynısı yapmama rağmen (yani ilk önce yeşili daha sonra kırmızıyı seçtim.) resimde okla gösterdiğim şey ortaya çıktı. daha sonra yine ilk önce yeşili seçtim daha sonra diğer bütün kırmızıları seçmeme rağmen yine farklı birşey ortaya çıktı. yani bir şehrin etrafında farklı şehirler varsa söylediğin şeyi yapamıyorum. biraz daha yardıma ihtiyacım var.

Tekrar teşekkür ediyorum.

Tepki
3
Nihat bey sorununuz tamamen aşşağıdaki resimin bulunduğu yerle ilgi burdaki düğmeleri teker teker ne işe yaradıklarını denemelisiniz, bu işinizi rahatlatacaktır, ayrıca forumda bunun ilgili ders varmı bilemiyorum.Yoksa acil yapılması gerekiyor.

Tepki
0
merhaba arkadaslar bende bir sey sormak ıstıyorum broşurlerin kenarlarındaki cıceklı dallı gullumotifler var bunları nereden bulabilirim bu cızımler de herangi bir dagilma olmuyor corelde rahatlıkla kullanıyor ınternetten bulduklarımda dagılmalar oluyor neye dıkkat etmem gerek.simdiden tesekkurler.

Tepki
31
@gulnur karnak

gülnür hanım sitemizin vektör bölümünde bu bahsettiğiniz çiçeklerden ve daha fazlasını bulabilirsiniz

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt