coreldraw da soru ve sorunlarınızı burada cevaplayalım..

Durum
Konu kapatılmıştır.

sexen6

Üye
Tepki
0
teşekkürler arkadaşım. epey teşekkürler...

Superturkishman

Emprime
Tepki
5
adobe arkadasımın koymus oldugu resim üzerinden gidersek eğer replace objects menüsüne girdiğinizde karsınıza alt alta iki renk gelecektir üstteki rengi değiştirmek istediğiniz renge alttaki rengide yapmak istediğiniz rennge ayarlayarak replace all dediğinizde bütün değiştirmek istediğiniz siyahlar istediginiz renge aynı anda dönecektir iyi calısmalar dilerim

ehli_z_a_n

Üye
Tepki
0
@emkurt

@ehli_z_a_n

arkadaşlar görmemiş olabilirsiniz diye tekrar yolluyorum.. lütfen bilgisi olan arkadaşlar :(

Shahyn

Üye
Tepki
0
@Spesifik
kardeş sorununu tam olarak anladığımı düşünüyorum ama istediğin şey geometrik olarak mümkün değil.. birinci olarak kalbin içine doldurduğun dairelerin şekli gereği aralarda boşluk olması kaçınılmaz.. yani daireler boşluk olmadan birleşmez, birleşseydi kare yada köşeli bir şekil olurdu.. ikinci olarak da boşlukların dağınık olmasının sebebi; dairelerin bir çapı var ve biritişk yerleştiğinde kalp şeklinin iki yönü arasındaki mesafeye tam olarak bölünmüyorsa eşitsizlik çıkar ve bo da bazı boşlukların simetrik yerleşemeyeceği anlamına gelir.. benim tavsiyem, şeklin içine dolgu yaparken dolgu şekillerini uygun boıyuta getiren bir makro indirmen olur.. şuan makroyu nerden temin edebileceğin hakkında bilgi veremiyorum ama boş bir zamanımda araştırmaya çalışırım...

Shahyn

Üye
Tepki
0
@ehli_z_a_n
Kabartma efektini vektörel istiyorsan;
vektörel çizimini seçip "+" tuşuna 2 kere basarak 3 kopya haline getir lattaki iki kopyanın birini gri diğerini siyah yap ve asıl renkli olan çizimini en öne getir.. gri vektöreli şeklin 1,5 mm sağından çıkar, siyahı da 1,5 mm solunda.. basit bir vektörel kabartma elde etmiş olursun...
Kabartma efektini contour ile yapmak istiyorsan;
Vektörel şeklinği seçip sağdaki renk paletinden bir dış hat rengi belirle ve renge sağ tıkla.. şekle o renkte bir dış hat vermiş olucaksın... sonra sol araç kutusundan "outline tool" a tıkla ve ordan göz kararı (vektörel şeklinin büyüklüğüne oranla) bir kalem kalınlığı ver.. ardında dış hat ve iç dolguya yakınlaş ve yine sol araç kutusundan "interactive contour tool" u seç.. mousla iç golguya tıklayıp dış hat çizgisinin üzerine sürükle.. contoru ile kabartma yapmış oldun...
Kabartma efektini bitmap olarak yapmak istiyorsan;
şeklini seçip ana menüden Bitmaps-->Convert to bitmap yapıp Transparent backgroun kutusunu işaretleyerek bitmap e çevir. ardından şekline sağ tıklayıp "edit bitmap" yap. Photo paint açılacaktır.. Photo paintten plastik efekti vererek kabartma yapabilirsin... Plastik efekti için; photopaintte ana menüden, Effect-->Texture-->Plastic...

Bu arada texture fill dialog daki şekiller bitmap değildir.. penceresindeki ayar değerleriyle corel tarafından oluşturulur.. o değerlerle oynayarak yeni şekiller, texture lar oluşturabilirsin...

aylut

Üye
Tepki
0
Selam benim bu silahla aramda problem var:) ben bu resimden sadece silahi çıkartamıyorum :S arkadaki beyazlıklar tetigin oradaki beyazlıkları istemiyorum nasıl yapıcagımı bilmiyorum :(yardımcı olurmusunuz ??

Fatih Çelikhan

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
4
bunu corelde yapacaksanız, serbest çizim yöntemi yani çizgilerle silahın ana hattını (dış kontör kısmı) çizin sonra powerclip efekti ile bu çizdiğiniz alan içerisine yerleştirin silahınızı.

ama bu işi dekupe dediğimiz yöntemle photosop'ta yapmak daha profesyonelce bir çözüm olacaktır. dekupe ile ilgili bir başlığımız açılmış ve bir iki örnek çalışma konulmuştur arkadaşlarımız tarafından. arama yaparak bulabilirsiniz.

aylut

Üye
Tepki
0
ben coreldraw öğreneli 2-3 gün oluyor çok iyi bilmiyorum ama etrafını çizdikten sonra powerclip ile kesmeye çalıştım ama yapamadım zahmet olmassa resimle yardımcı olurmusun şimdiden saol

Canan ERDE

Üye
Tepki
19
Corelde Bir Resmin Etrafını Kesmek Yerine Bu İşlemi Photoshota Yapmanızı Tavsiye Edrerim.Corelde Kesim İşlemi Sınırlıdır.Photoshopta İse Kesim Daha Alternatifli Ve Kolaydır.
Corelde Sadece Kenar Kırpmalar Yaparsınız Oysa Photoshopta Resimdeki Nesneyin Ayrıntılarıyla Kırpma Yapmanız Mümkündür.

Size Yardımcı Olacak "powerclip" İçin Kısa Ön Bilgi:
éplace inside container" Komutunu Vermeniz Yeterli. Daha Sonra Çıkan Ok İşaretiyle Neyi Neyin İçine Gömecekseniz Ona Tıklamanız Yeterli.Sonra Düzeltip Resmin Yada Yazının Ayarlarını Verin Ve Bitirme İşlemine Gidin "edit contents" Demeniz Bitirme İşlemi İçin Gereken Komuttur.
Bol Denemelerle Çok Kolay Olduğunu Anlıyacaksınız.

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt