coreldraw da soru ve sorunlarınızı burada cevaplayalım..

Durum
Konu kapatılmıştır.
Tepki
0
yaa ben bitmaps mode cmyk yaptım ama aynı şey değilmi şimdi matbaaya gitti tasihler gelicek falan filan doğru çıkmazmı baskıda bu seçenek nedir biraz bahsetmeniz mümkünmü

Tepki
31
convert to bitmap tan yapsaydınız daha iyiydi

ama cmyk ya çevirdiyseniz mode den dpi ayarlamdan rgb yi cmyk yapmış oldunuz

cmyk ya çevirdğiniz için baskıda herhangi bir problem çıkmaz

Tepki
0
şimdi baskıya gönderdik yazıları convertledim ama orda convert görünmüyomuş fontu bulamıyolarmış böyle bişey neden olurki

Tepki
100
@Hürrem Çal
çalışmanızdaki yazıları convert etmişseniz yazılar artık nesne haline dönüşmüştür.
bunların font olrak tekrar dönüştürülmesi mümkün değil. bu normaldir zaten.
çalışmanız üzerindeki yazılarda değişiklik söz konusu olamaz. çalışmalarınızı convert etmeden önce yedeklemeniz önerilir.

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
@Hürrem Çal

Eğer yanlış anlamadıysam yazı karakterlerinin tamamını convertleyememişsiniz. Bunu anlamanın en kolay yolu Text menüsünden Text Statistics kullanmaktır. Eğer çalışma içerisinde convertlenmeyen textler var ise burada gözükecektir. Eğer textleri bulamıyorsanız, bunlar powerclip içerisinde veya gruplu objeler arasında olabilir.

Text gözüküyor ve bulamazsanız Tools menüsünden Object Manager seçeneğini açın. Karşınıza çalışmanızdaki tüm objelerin bir listesi gelecektir. oradan textlerin oldukları yerleri bulup convert edebilirsiniz.

Saygılar..

Tepki
0
çok teşekkür ederim.

baktım ama hepsini convert etmişim bazen döküman başka makinelerde açıldığında bu hatayı veriyormuş bakalım ozalit gelince neler yapmışız görücez artık yeni olduğum için bu kadar sorum kusura bakmayın

Tepki
0
arkadaşlar corelde yaptığım bir çalışmayı layer layer olarak photoshop a nasıl gönderebilirim yardımcı olursanız sevinirim

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
Her birini ayrı ayrı psd dosyası olarak exportlamanız gerekiyor. Daha sonra photoshopta birleştirmeniz.

Tepki
6
@Kamil Mersin

soyle olabilir.
1- tek tek exportlayabilirsin psd olarak
2- ai formatinda kaydedersin ordan illustratorde acarsin. ordan psd ye atarsin ki oda tek tek olmali :D eger layer halinde istiyorsan
3- eps olarak kaydedersin. illustratorde acarsin tek tek photoshopa copy/paste yaparsin. cunku illustratorden psd ye hicbir bozulma olmaz, ancak paste yaptigin zaman secenekte vector object i secmelisin !
3- corelde calismayi yaparken object manager den layer halinde calisabilirsin. ama 12 den sonra var diye biliyorum 11 de varmi bilmiyorum ! bu sekilde yaptgin zaman psd ye layer halinde gidecektir :) en guvenilir yolu bu olsa gerek
4- photoshop ta bastan yaparsin :) ( tabiki en iyisi bu )

Tepki
6
@Hürrem Çal

valla kardes oyle oldugunu sanmiyorum ? sen file den document info ya birdaha bak derim orda ne var ne yoksa hepsini gorursun. sonra bir supriz olmasin ?

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt