coreldraw da soru ve sorunlarınızı burada cevaplayalım..

Durum
Konu kapatılmıştır.
Tepki
31
@Nurdan Çil

Nurdan Hanım
view / wireframe seçeneğinize tıkladığınızda ekrandaki herşeyi cizgisel gösteriri buda kasılmayı önler işiniz bittikten sonra tekrar view / enhanced seçeneğine girer ve işinize devam edebilirsiniz.

kolay gelsin

Tepki
5
fatih bey ilgilendiğiniz için teşekkür ederim ama sormak istediğim bu değildi. Normal görünümdeyken sadece resimleri orjinal çözünürlüğünün çok altında varsayıp işlem bitene kadar bu şekilde çalışılıyor. Quark yada indesign gibi programlarda var bu özellik corelde olup olmadığından emin değilim ama belki vardır diye sormuştum.

ibrahimesat

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
0
arkadaşalr corel de silme yok mu ya :S geri mi alıcaz silemk için her şeyi bulamadım da biraz da acemiyiz belli oluyordur

seymenkg

Üye
Tepki
0
birden fazla nesnenin boyutu aynı ölçüde nasıl değiştire bilirim.mesela 2,2 mm lik 300 adet daire yi birden 3,2 mm yapmak istiyorum nasıl yaparım.lütfen yadım

altay

Üye
Tepki
0
slm bende yeniyim carel daraw x3 kulalnıyorum ama yapmış olduğum çalışmaları resim olarak kaydetmek istıyiyorum nasıl yaparım

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
@altay

Çalışmanızı file menüsünden Export yaparak jpeg formatında RGB kaydedin. Yalnız Resolution değerini çalışmanıza göre fazla yüksek tutmayın yüklemekte zorluk çeker, hatta dosya büyük olduğunda yükleyemezsiniz, kolay gelsin...

Tepki
0
Corel DRAW içinde bazı Macro'ları aşırı sıklıkla kullanıyorum. Fakat her defasında bu makroları tekrar tekrar seçip çalıştırmak bir külfet zaman kaybı ve sıkıntı kaynağı oluyor. Bu macrolara bir kısayol atama yöntemi mevcutmudur.

Tepki
0
Merhabalar.
Corel Draw X3 v13.0 kurulumunda sorun yaşıyorum.

Kurulumun her aşamasını gerçekleştirdim. Kayıt altına aldırdım. ancak kurulum bittikten sonra coreli başlat dediğim zaman karşıma register sistemi çıkacağı yere şu uyarı çıkıyor;

''To start this application for the first time or to activate, log in using an administatör-level accoun't. From then on, you can use any user account to statrt this application''

Nerede hata yaptığımı bilmiyorum. Bu kurulumu nasıl gerçekleştirebilirim yardımcı olursanız eğer sevinirim.

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt