Grafikerler Birlik Olmalı mı?

farukcagla

Grafik Öğretim Görevlisi
Tepki
23
@Süleyman Köklü

Süleyman bey,

Naci bey imdadına yetişti. Naci bey böyle yapmaya devam ederse Basın-İş sendikası üye kazanacağı yerde kaybeder.

Sizi cevap vermeye zorlamak suçtur, soru sormak değil.

Zorlama var mı yok mu buna da mahkeme karar verir.

Siz sorulara cevap vermediniz, hikaye dediniz. Göktürk Kağanının anlattıkları da hikaye...

Bu konu başlığı Grasfikerlerin Meslek Birliği... Bunun içinde Sendikalaşma konusu Naci bey tarafından sokuldu. Bu konu hakkında grafikerlerden HERKESİN ÖNÜNDE FİKİR SORMA SUÇ DEĞİLDİR. Oyuna gelmeyin.

Can simidi diye sarıldığınız şeyin ne olduğuna bakın.

@fogbird

Naci bey onun bunun avukatlığını bırak, bana olan husumetin her halinden belli oluyor.

Kimse kimseyi zorlamıyor, kimse kimseden siyasal eğilimlerini politik fikirlerini sormuyor, sendikaya girerim diyen adama gerçekten girer misin arkadaşlarına da tavsiye eder misin diye soruluyor.

Yine suç peydah etmek için birileriyle yarışma halindesin. Umarım bu halinle grafikerlerin sendikalaşmasına katkın olur.

Naci bey, anılarıyla anılır meselesinde ali'den özür diledin, benden niye dilemedin?

Buna da beni cevap vermeye zorluyor, suç işliyor diye bahane bulabilirsin.

Artık soru sormayı da yasaklayacaksınız. Yapılmak istenen belli; Konuyu kilitle cevap vermesinler, soru sormasınlar suç olur!

Sadece siz konuşun , siz soru sorun, başkasına hak yok.

(Senin sendikan demedim, senin gösterdiğin adres dedim. Yine kasıtlı olarak çarpıtıyorsun.)

farukcagla

Grafik Öğretim Görevlisi
Tepki
23
@fogbird

Sağolasın Naci bey, hiç olmazsa çifte kavrulmuş pişkinlerin yanında çiğ olmadığımı öğrenmiş oldum.

Dikkat et şapka çıkınca kel görünmesin.

fogbird

Üye
Tepki
1
Nutkum tutulmuş bir halde izliyorum sizi.
Her şeye verilecek bir cevabınızın olması güzel bir duygu olsa gerek.
Sanırım kullanılan yağ ile ilgili.
E tutan yok, buyrun devam edin.
..
N.Y.

farukcagla

Grafik Öğretim Görevlisi
Tepki
23
@Ali Tekin Çam

Ali bey,
Fatih bey kilitlenmiş bir konudaki tartışmayı buraya da sürükledi.
Ayrıca, https://www.grafikerler.org/gold-sohbet/11990-sayin-faruk-cagla.html#post67149
linkinde devam ettirdi.
O linkteki tartışmalarımızdan sonra konuya nokta koyduğunu belirtti. Ona şimdi yazıp konuyu tatlıya bağlayacağım.
Aynı tartışmayı şimdi bulunduğumuz konu başlığına taşıyan Naci bey önce hakaret dedi ve beni de hakaret tastik makamı yaptı.
Sonra seni sevdiği için senden özür diledi, beni sevmediği için özür dilemedi.
Şimdi yine 1 yıl öncesinin "bu soruları soramazsın, bunları sormak suçtur, insan haklarına aykırıdır," iddialarını birilerinden esinlenerek tekrar önümüze sunuyor.
Lütfen ona, gereken cevabı ver, çünkü ben ne desem inanmıyor.
Olay mahalle karıları kavgasına dönecek, yaşlı başlı herifler gençlere kepaze olacağız. Zaten sizden bi halt olmaz demeye başladılar bile. BU şekilde tartışmak bu siteye ve gençlere zarar verir. Ben çekilmeyi düşünüyorum, ne dersin?

@fogbird

Nutkunuzun tutuk olduğunu zaten biliyorum Naci bey, bu yüzden birbirimizi iyi anlıyoruz. Ama nedense sizinle tartışırken benim nutkum açılıyor.

Devam etmeyle ilgili;
Devam etmeyeceğim Naci bey, sıramı size verdim, sizde benden daha bol yağ var. Ayrıca nutkunuzun daha da tutulmasına gönlüm razı olmuyor.

Onun için buyrun; insanlara pişkin, çift gölgeli gibi sıfatlar eklemeye devam ediniz. Bir tek Papaz Lermit demediğiniz kaldı. Onu da dostunuz dedi zaten.

(Naci bey 1 yıl aradan sonra bu siteye kime destek olmak için geldiniz, grafikerlere böyle mi yararlı olacaksınız?)(Bunu sorduğum için şimdi suç mu işledim, cezası kaç yıldır?)

fogbird

Üye
Tepki
1
Naci bey 1 yıl aradan sonra bu siteye kime destek olmak için geldiniz, grafikerlere böyle mi yararlı olacaksınız?
...

Kral çıplak demek sanırım en büyük yarar.
..
N.Y

Ömer YILDIZ

Admin
Yetkili Kişi
Tepki
92
Konu başlığı: "Grafikerler Meslek Birliği (GMB) Kurulmalı mı ?" dır

Yazılan bütün mesajlar konu başlığı ile ilgili olmalıdır. kişisel tartışmalara dönüşen yazılar ve konu dışı mesajlar haber verilmeden silinecektir, silinmiştir.. Bu tür mesajlar yazılmaya devam edilirse, yazı sahibi siteden uzaklaştırılacaktır.

farukcagla

Grafik Öğretim Görevlisi
Tepki
23
"Yazılan bütün mesajlar konu başlığı ile ilgili olmalıdır. kişisel tartışmalara dönüşen yazılar ve konu dışı mesajlar haber verilmeden silinecektir, silinmiştir.. Bu tür mesajlar yazılmaya devam edilirse, yazı sahibi siteden uzaklaştırılacaktır."
Ömer YILDIZ
---------------------------------------

Değerli Arkadaşlar,

Son günlerde grafikerlerin faydasına olması gereken tartışmalar Ömer beyin dediği gibi kişisel sürtüşmeler, karşılıklı atışmalar halini almış, başka amaçlara hizmet eder hale gelmiştir.

Bu tartışmaların kime ne yararı var diye sorulduğunda kralın çıplak olmasını gösteriyoruz, bundan büyük yarar olur mu denilerek krallarla, papaz Piyer Lermitlerle benzetmeler yapılarak grafikerlerin bir çatı altında toplanacakları sanılmaktadır.

Oysa bana göre bunlar birleştirici değil bölücü ve ayrıştırıcı amaçlara hizmet etmektir.

Kin ve husumet duygularını bir kenara atamayanlar objektif ve tarafsız olamazlar. Tarafsız olamayanlar da hak ve adalet için mücadele edemezler, duygu ve komplekslerinin esiri olurlar.

Şimdi ben ;
1-TARAFSIZ ve OBJEKTİF kalabilmek için,
2- Meslek Birliği ve Grafikerlikle ilgili konuların dışındaki tartışmalara katılmamak için,
3-Sitenin huzurunun bozulmasına izin vermemek için,
4-Adaletin, hakkın ve gerçeğin bensiz de gerçekleşeceğine imkan ve fırsat vermek için
5-Bu tartışmalar beni yıprattığı ve zaman kaybettirdiği için...

Yazılarıma bir süre ara vermeyi, bir süre dinlenmeyi uygun görüyorum.

Bu arada;
1-Siteyi zaman zaman ziyaret edeceğim.
2-Bana yapılmış haksız saldırı, hakaret gibi suç unsuru oluşturacak şeyler varsa, bunlara bu sitede polemik yaratmamak amacıyla cevap vermeyeceğim.
3-Bunları önceki belgelerle birleştirerek gereken cevabı mahkemelerde vereceğim.

Hak eden herkese saygı, sevgi ve selamlarımı sunuyorum.

Faruk Çağla
(Haçlı seferlerinin Hristiyan Papazı Piyer Lermit adı takılmış olan kişi)

farukcagla

Grafik Öğretim Görevlisi
Tepki
23
@Süleyman Köklü

Süleymancım,
Suç işlemek deyince aklıma geldi;
Eski avatar resmini neden değiştirdin?

Bir de sendikaya üye olacam diyordun, sözünü tuttun mu?

Yeni avatar resmin çok yakışmış. Sevgiler.

Tepki
100
@iksyay
sayın levent elpen...
siteye girişinizin hala haksızca olduğunu mu düşünüyorsunuz?
oy birliği ile siteye girişler yasaklansa, yukarıdakı kaba hareketinizle girişinizin yasaklanmasını ilk ben isterdim. ilk oyu ben kullanırdım.
lütfen önce karşımızdaki muhatap veya muhataplarınıza saygı gösteriniz.
kalın bir şekilde büyük harf kullanmanızı şiddetle kınıyorum.
üye adınız ne olursa olsun tavırlarınızdan, işte bu levent bey mi? diyelim.

birlik kurulamaz. nokta.
neden, bu birliğin kurulmasına neden bu kadar karşısınız.
belki eski meseler yne gün yüzüne çıkacak ama...
siz en iyisimi hiiiç cevap vermeyin bana.

naci beyde kullanmadığımız haklarımızdan bahsetmektedir.
doğrudur. bilmediğimiz ve kullanmadığımız o kadar hakımız varki,
ama bu hakların kullanılması sizi bu birliğin kurulmasına neden karşı çıkmaya zorluyor anlamış değilim.

naci bey ve levent bey...
bu kadar mesajı muhalefet etmek için yazmak yerine burada gerekli konuları açarak bütün arkadaşları bilgilendirmeyi neden düşünmüyorsunuz da ısrarla bu birlik ku-ru-la-maz diyerek muhalefet kanatlarınızı geriyorsunuz.

bence bu mesajın devamına cevap yetiştirmeyinde,
yeni konular açarak grafiker arkadaşların sorunları ve çözüm yollarını tartışalım.
kanunen elimizdeki haklarımızı öğrenelim, yararını zararını tartışalım...
eksiklikleri varsa bunları sanalda olsa düzeltelim...

saygılar...

Yukarı Alt